Великдень та Різдво - так, а от День Конституції - не дуже

Великдень та Різдво - так, а от День Конституції - не дуже
Соціологи дослідили, які дати найбільше люблять і не люблять українці

 

Лідирують у рейтингу симпатій Великдень та Різдво, а програє -- День Конституції. Такі дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, пише газета "Експрес". Загалом, як з'ясувалося, українці ставляться до свят з любов'ю та повагою, й лише 2% опитаних не визнають будь-яких офіційних свят. -- За результатами досліджень, найпопулярнішими святами українців є Великдень (у 81% опитаних), Різдво (78%) та Новий рік (74%), -- каже Тетяна Пясковська, асистент Генерального директора КМІС. -- Далі в рейтингу популярності йде Міжнародний жіночий день (37% опитаних люблять це свято), День Перемоги (35%) та Трійця (34%).

Слід зазначити, що, порівняно з 2013 роком, зменшилася кількість тих, хто вважає улюбленим День Перемоги (з 40% до 35%), а також Новий рік (з 82% до 74%) та Міжнародний жіночий день (з 49% до 37%).

День Незалежності визнали улюбленим 20% опитаних -- тобто, кожен п'ятий. Слід зазначити, що до 2014 року його популярність не перевищувала 12%. Найменш улюбленими святами виявилися День міжнародної солідарності трудящих (його  святкують лише 7%) та День Конституції (відзначають ще менше -- 5%).

- Чи можна прослідкувати, хто більше любить свята -- чоловіки чи жінки?

-- Жінки більше поважають релігійні свята та Міжнародний жіночий день. А чоловікам довподоби День Перемоги та День незалежності України.

Є різниця у виборі свят й залежно від рівня освіти. Так, релігійні свята популярні серед людей з початковою освітою, Новий рік -- з неповною вищою та вищою освітою. Міжнародний жіночий день найбільше популярний серед людей з вищою освітою, найменше -- серед людей з неповною середньою. День Перемоги більше люблять люди з неповною середньою освітою, тоді як День незалежності України найбільше популярний серед людей з неповною вищою та вищою освітою.

Таку градацію можна пояснити тим, що релігійні свята є найбільш популярними серед сільського населення, рівень освіти якого низький. А от люди з вищою освітою більш прихильні до, так би мовити, ідейних свят, які мають свою передісторію, якийсь певний зміст.  Має значення й регіон проживання. Найбільше тих, хто вважає важливішими релігійні свята, у західному регіоні, найменше -- у східному.

Новий рік є найбільш популярним святом у південному та східному регіонах, тоді як у західному його люблять лише 56%. Міжнародний жіночий день більше святкують на Півдні, найменше -- на Заході. День Перемоги люблять у східному регіоні, а найменша кількість прихильників -- у західному регіоні (лише 16% опитаних на противагу 58% східняків).

День незалежності України найбільш поважають у південному (28%) та західному (27%) регіонах, а найменше -- у східному (лише 8%).

-- Чому українці більше люблять релігійні свята?

-- Це природно для українців, які є одним із найбільш віруючих народів у Європі. Так, 75% українців зараховують себе до якоїсь конфесії. А країни, де понад 50% людей є віруючими, вважаються країнами з високим рівнем релігійності.

 

 

17 грудня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів