Чим живе і про що мріє чарівна Закарпатська глибинка

Закарпаття сповнене прекрасними місцинами з чарівною природною красою та багатою історією. Серед них і високогірні села Тячівського району – Руська Мокра та Німецька Мокра. Як живе закарпатська «глибинка», розповідає сільський голова Анатолій Барна.
Історія

Сьогодення
На території села розміщено декілька деревообробних підприємств, а цьогоріч у селі група енергетичних компаній «РЕНЕР» розпочинає будівництво ще одного важливого об’єкту – гідроелектростанції. Важливим залишається й питання регуляції річки Мокрянка, яка через повені часто виходить з берегів. Село очікує на виділення грошей у сумі 5,5 млн гривень з Фонду регіонального розвитку для будівництва підпірних стійок та інших протипаводкових робіт.
Відчувається і підтримка меценатів з Австрії (Верхня Тералія). За іноземні кошти здійснено капітальний ремонт присілкової школи: облаштовано внутрішні вбиральні, відремонтовано класи, модернізовано систему опалення.
Анатолій Барна розповідає, що пріоритетним питанням у роботі є будівництво дороги, якої у частині села зовсім нема. Тільки протягом 2016 року у селах Руська Мокра та Німецька Мокра прокладено понад 2 км асфальту, у тому числі завдяки спонсорським коштам. Так, облаштування частини дороги взяла на себе група «РЕНЕР», яка є постійним партнером місцевої влади у реалізації важливих соціальних проектів. Серед великих сподівань голови села й подальше будівництво автошляху до Колочави, що могло б значно покращити місцеву інфраструктуру і надійно з’єднати два райони Закарпаття. Завдяки підтримці обласної, районної влади та меценатів це питання має тенденції до вирішення. Зелений туризм
Як зазначає Анатолій Барна, це один із найперспективніших напрямів розвитку населених пунктів – яскравий приклад сусідня Колочава, яка на сьогодні є потужним культурним центром.
На території сіл є 5 джерел мінеральної води, місцеві мешканці вирощують форель, створюють міні готелі з банями, купальнями та чанами. Як зазначає місцевий підприємець Василь, люди їдуть сюди за яскравими враженнями, спокоєм та щоб відчути гармонію з природою. Здешні колоритні поселення приваблюють туристів як з України, так і з-за кордону.
На території села Руська Мокра пустує туристичний комплекс. Новий власник планує вже цього року розпочати ремонти та запустити його до роботи. Окрім того, туристична база є і поряд в селі Усть Чорній, що також додає «клієнтів» місцевим підприємцям.

Серед перспективних напрямів туризму і облаштування підйомників для катання на лижах. Зокрема такий можна встановити з полонини Красна (висота 1815 метрів) прямо у село. Снігу тут вистачає, є місця для створення необхідної інфраструктури, однак наразі спонсора знайти ще не вдалося.
Серед місцевих пам’яток - чоловічий монастир. Керує ним настоятель Кривського монастиря отець Пахомій, який виріс у цих місцях. Монахів зараз у ньому нема, однак регулярно проводяться служби, які збирають до 150 чоловік.



































До теми
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- “Вуйко Еко”: як ветерани Вуйко, Грузин і Директор на Закарпатті крафтовий бізнес започаткували
- Нести вантаж війни легше удвох: історії любові й боротьби
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
- Ветерани Закарпаття створили обласну команду з адаптивного спорту. Репортаж з тренування
- Снайпер, офіцер, бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак: "Гіршого за Бахмут пекла я не бачив. Але найгірше, що висновків ніхто не робить"
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Мирослав Білецький: "Релокація в нашу область продовжиться і після війни"
- «Най ся журить цар Ірод, ми ся не журімо!»: як здавна колядували у селах під Говерлою
- "У поїздках на фронт наїздив більше, ніж за все життя до цього". Історія закарпатського волонтера Костянтина Черкая
- Моя закарпатська сорочка: історія студії традиційної вишивки «Косиця»
- “Винну історію Закарпаття” презентували в Ужгороді
- Футбол на милицях. Як закарпатський ветеран без ноги очолив першу в Україні футбольну команду спортсменів без кінцівок
- Три місяці від ідеї до реалізації: на Закарпатті ветерани ЗСУ заснували крафтове виробництво
- Відомий мукачівець, який із лютого 2024 року захищає Батьківщину, отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
До цієї новини немає коментарів