Підсумки роботи словацько-норвезького грантового проекту підбили в Ужгороді

У п’ятницю Ужгород приймав учасників ще однієї міжнародної науково-практичної конференції. У найстарішому виші краю – Ужгородському національному університеті – підбивали підсумки грантового проекту, зреалізованого за кошти Норвезького фінансового механізму та уряду Словацької Республіки.
«Через комунікацію - до процвітання словацько-українського прикордонного регіону COPESU» - власне, таку назву має проект, учасники якого працювали над зменшенням існуючих бар’єрів у транскордонному співробітництв та покращенням транскордонного потоку інформації. Йдеться здебільшого про зниження існуючих бар’єрів транскордонного співробітництва між Прешовським та Кошицьким самоврядними краями в межах Словаччини та із Закарпатською областю з боку України, створення умов для розвитку прикордонних регіонів, взаємний обмін досвідом.

Усіх учасників конференції зі Словаччини та України вітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, проректор УжНУ Мирослава Лендьел, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, Почесний консул Словацької Республіки в Україні Олег Адамчук, декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька, декан факультету мас-медійної комунікації Трнавського університету св.Кирила та Мефодія Дана Петранова, координатор проекту від України Світлана Пахомова, координатор проекту від Словаччини Мілан Райчак, інші поважні гості.
«Ужгород є добрим партнером і сусідом Словаччини. У нас хороший досвід співпраці як із Словацькою Республікою, так і з іншими країнами Європи, переконаний, зможемо втілити в життя ще не один проект, який буде корисним для обох наших держав», - відзначив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Українсько-словацьке співробітництво завдяки підтримці Норвезького фінансового механізму, а їх реалізується на Закарпатті щонайменше 20, виходить на новий етап - тісної комунікації між людьми, зазначали спікери конференції. До прикладу, студенти мас-медійники із Трнавського університету, які нещодавно перебували в УжНУ, мали можливість отримати дуже багато інформації, якою є сучасна Україна. Наприкінці цього місяця студенти вже нашого вишу їдуть до Трнавського університету, вони теж зможуть поглибити свої знання про те, яким є сучасне словацьке суспільство.
Довідково. Реалізував проект Трнавський університет св.Кирила та Мефодія, партнерами з фінансовою участю виступили Ужгородський національний університет та Агенція регіонального розвитку (Свіднік, Словаччина), партнерами без фінансової участі – Словацька агенція з розвитку інвестицій та торгівлі (SARIO) і Регіональна агенція розвитку (Рахів), повідомляється на сторінці Ужгородської міськради у Фейсбуці.
До теми
- Богдан Андріїв привітав поліцейських із професійним святом
- Ужгород попрощався із полеглим 43-річним майором Олександром Карповим
- В Ужгороді цими вихідними - спортивні змагання серед військових та ветеранів
- Богдан Андріїв привітав з перемогами на всеукраїнському й світовому рівнях ужгородських спортсменів
- В Ужгородській громаді знову болюча втрата - завтра прощатимуться із полеглим Героєм
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- В Ужгороді відкриють пам'ятну дошку ще одному загиблому Герою
- 27–28 червня Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на святкування 55-річчя з дня створення
- Мініатюри та інфобокс з аудіогідами: в ужгородській фортеці відкрили експозицію «Замки Закарпаття»
- В Ужгороді встановили вже 77-му мініскульптуру - інтерактивну
До цієї новини немає коментарів