В Ужгороді створять бібліотеку з... людей!

Проект "Жива бібліотека" запрацює в ужгородському "Совиному гнізді". Створять його представники громадської ініціативи "Equality lab".
Організаторки пояснюють: проект потрібен, аби зруйнувати низку стереотипів, які склалися в суспільстві стосовно ставлення до представників якихось певних професій чи меншин.
Також організаторки зазначають, що «Жива Бібліотека» влаштована і працює зовсім, як справжня. Тільки наповнюють її не паперові книги, а живі люди, і читання - це діалог двох особистостей.
Проект має на меті допомогти кардинально різним людям знайти спільну мову і позбутися упереджень, забобонів, стереотипів щодо оточуючих і, можливо, дізнатися щось нове про себе. "Книгами" у проекті будуть люди, що належать до різних субкультур, релігій; люди різної сексуальної орієнтації; представники професій; люди, що ведуть незвичайний спосіб життя, які не вписуються в суспільні рамки, люди з цікавим життєвим досвідом. "Читачі" зможуть через особисте спілкування скласти свою власну думку про, здавалося б. відмінних від них людей. Перше "засідання" в бібліотеці відбудеться вже 21 травня в Совиному гнізді. Щоб стати читачем/кою "Живої бібліотеки", потрібно зареєструватися в бібліотекаря/ки, які працюватимуть при вході до "Живої бібліотеки".
До теми
- В Ужгороді відкриють виставку графіки Василя Шандра «Ой, неборе…»
- Цими вихідними в Ужгороді вдруге пройде етнофестиваль «Цвіт папороті»
- Лемки, бойки, гуцули та долиняни в одній залі: музей ім. Т. Легоцького оновив унікальну експозицію
- В Ужгородському замку розкажуть про життя та спадщину Кароя Мейсароша
- Фестиваль «Кіно сусідів» оприлюднив програму: що покажуть цього року
- На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- Спадщина гуцулів: скансен запрошує на ексклюзивну кураторську екскурсію
- В Ужгородському скансені представила творчий доробок художниця-керамістка Кристина Негер
- Ужгородець Антоніо Лукіч представив новий проєкт фільму на кінофестивалі в Карлових Варах
- Заслужений академічний Закарпатський народний хор отримав статус національного
- «Між формою і знаком» – в Ужгороді представили персональну виставку робіт Едуарда Приходька
- В Ужгородському замку представили доробок одного з найкращих знавців кримськотатарської орнаменталістики Рустема Скибіна
- В Ужгороді визначили цьогорічних лауреатів міської премії імені Петра Скунця
- Маловідомі сторінки історії Закарпаття: в Ужгородському замку відбудеться лекція про Едмунда Егана
- Хор «Кантус» завершив концертний сезон хоровою композицією «Надія»
- В Ужгородському замку відкриють виставку «Qalqan / Щит», присвячену кримськотатарській культурі
- Ужгородців та гостей міста запрошують на тематичну екскурсію про любовну магію Закарпаття
- Від гуцульського мистецтва до музейної реставрації: в Ужгородському скансені відкрили дві виставки
- В Ужгородському замку відкрили першу в історії музею виставку раритетних друкарських машинок
- Виступи зірок, атракціони, фудкорти та багато іншого: на Закарпатті відбудеться Street Fest UA

До цієї новини немає коментарів