В Ужгороді провели "круглий стіл" щодо впровадження громадського бюджету

В Ужгороді провели "круглий стіл" щодо впровадження громадського бюджету
Сьогодні в історико-культурному центрі «Совине гніздо» в Ужгороді у форматі «круглого столу» проходили дискусії впровадження громадського бюджету (бюджету участі) в нашому місті.

 

На початку зустрічі міський голова Богдан Андріїв привітав гостей, які приїхали в Ужгород – генерального директора Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження») В’ячеслава Зубенка, менеджера проекту, представницю ГО «Соціал Буст» Катерину Борисенко, експерта Інституту Регіонального Розвитку, співробітника Інституту регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього НАН України Андрія Пелехатого, а також науковців УжНУ, активних ужгородців. Відзначив, що громадський бюджет запроваджено торік в Ужгороді вперше, але ця ініціатива мала активний відгук громади, подано кілька десятків проектів, більше половини з них під час голосування набрали значну підтримку мешканців міста і вже почалася їх реалізація.

«Це дуже хороша практика, залучає мешканців до вирішення питань, які важливі для них, дає можливість реалізувати креатині проекти», – наголосив Богдан Євстафійович.

В’ячеслав Зубенко розповів, що Ужгород – 37-ме місто, яке тепер зможе користуватися також підтримкою грантової програми проекту USAID, вже передано нашому місту електронну систему для роботи з громадським бюджетом, представлено її можливості. Це дасть можливість ще ширшого долучення громади до співпраці з владою, сприятиме зростанню кількості і якості проектів у рамках громадського бюджету.

Про можливості для громади із залучення бюджетних коштів на інфраструктурні проекти. роль у цьому громадських організацій говорили депутати Ужгородської міської ради Олександр Ігнат та Микола Сюсько. Підсумовували досвід першого року використання інструменту громадського бюджету науковець УжНУ Тетяна Бутурлакіна та заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок.

На 14 проектів у рамках громадського бюджету, як поінформував Ігор Фартушок, переважно щодо дитячих спортивних та розважальних майданчиків, уже наступного тижня буде готова проектно-кошторисна документація з висновками державної експертизи і почнеться їх реалізація, 4 проекти вже втілюються, ще один винесуть на розгляд наступної сесії міськради.

Які кращі світові практики впровадження бюджету участі, як підготувати успішний проект, як його подавати, популяризувати власну ініціативу, як голосувати за громадські проекти, втілювати задумане і моніторити реалізацію проектів – роль і механізми в усіх цих процесах і влади, і громади, об’єднань громадян обговорювали і сьогодні, і, домовилися, продовжать вивчати на семінарах, наступних зустрічах у тісній співпраці з програмою проекту USAID.

Джерело: Прес-служба Ужгородської міськради

 

18 липня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів