Москаля й Андріїва запросили скуштувати новорічну рибну страву від євреїв Закарпаття

Москаля й Андріїва запросили скуштувати новорічну рибну страву від євреїв Закарпаття
Діти з єврейської громади Ужгорода з нагоди святкування 5778 року від створення світу запросили до святкового столу своїх українських друзів.

 

Євреї Закарпаття святкують 5778 рік від створення світу. Родзинками цієї події стали дві ідеї керівника «Всесвітнього Клубу Закарпатців» ізраїльського письменника Алекса Штрай.

Перша - зробити найбільше в Україні блюдо з фаршированої риби, без якої не обходиться у європейських євреїв жодне Новорічне застілля.

Друга - запропонувати дітям з єврейської громади Ужгорода запросити до святкового столу своїх українських друзів. Пригостити їх власноруч приготовленою рибою, а також овочами і фруктами, які ставляться на Новорічний стіл і мають не тільки кулінарне, але і символічне значення.

Як сказав пан Алекс, його абсолютно не цікавить, чи буде зафіксований цей рекорд Книгою Рекордів України, тому що вважає всі ці рекорди фарсом і піаром. Для нього має набагато більше значення, що діти брали участь в приготуванні цієї риби. І те, що вперше за 5778 років з моменту створення світу наші діти запросять на це свято своїх друзів християн. Крім того, організатор цієї Новорічної акції додав, що особисто передав запрошення від дітей губернатору Закарпаття Геннадію Москалю і меру Ужгорода Богдану Андріїву і абсолютно впевнений, якщо у них тільки з'явитися можливість вони прийдуть. А він в цьому випадку гарантує їм і шматочок фаршированої риби, і фініки, і солодку моркву, і яблука з медом. І обов'язково розповість, навіщо їх потрібно їсти в Новий Рік.

Алекс абсолютно впевнений, що повагу до традицій інших народів потрібно виховувати в дитинстві і дуже радий, що знайшов в цьому підтримку з боку єврейської громади.

Наприклад, його ідею активно підтримали такі організації, як благодійний фонд «Хесед-Шпіра» в особі його директора Михайла Галіна, який не тільки надав приміщення і допоміг в організації банкету, а й власноруч ловив рибу до Новорічного столу. Особливу подяку, він так само, хоче висловити головному рабину Закарпаття Менделю Вільгельму і його дружині Сарі, яки надали для приготування риби свою кошерну кухню. Іншу частину роботи взяли на себе Олександра Кузнєцова представник Ізраїльського Культурного Центру і Ольга Вайда представник руху Консервативного юдаїзму. За що їм особлива подяка.

Пан Алекс додав, що знайомство дітей з духовною культурою інших народів, має бути обмежено тільки одним - категоричною забороною на будь-яке релігійне місіонерство, з того чи іншого боку. Знати і поважати чужу культуру, дотримуючись своєї власної традиції, завжди було головною позитивною рисою жителів Закарпаття.

Джерело: Голос Карпат

Сьогодні євреї всього світу починають відзначати настання Нового Року. І закарпатські теж

 

20 вересня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів