Тренінг-навчання через виникнення НС провели в Ужгороді

Тренінг для вдосконалення підготовки працюючого персоналу, керівників, невоєнізованих формувань, ланок із обслуговування укриттів проводився в одному з найкраще збережених сховищ міста, яке знаходиться в адміністративній будівлі міського водоканалу.
Докладні роз’яснення присутнім на навчанні надали Анатолій Кобозєв – старший майстер із цивільного захисту комунального підприємства «Водоканал м. Ужгород», Тарас Бейко – старший майстер виробничо-навчального циклу практичної підготовки навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області, Олександр Таборов – головний спеціаліст управління цивільного захисту Закарпатської ОДА.
Зокрема, нагадали, що в будівлі водоканалу знаходиться сховище, розраховане для укриття найбільшої працюючої зміни підприємства, у тому числі під час повеней, пожеж, землетрусів та інших стихійних лих або ж у разі військових дій. З’ясували також відмінності інших захисних споруд – протирадіаційних та інших укриттів.
За нормативними документами у мирний час сховища можна надавати в оренду, використовувати для іншої діяльності, проте в разі необхідності слід не більш ніж за 12 годин підготувати їх до дій за призначенням.
На навчанні наголошувалося, які дії та в якій послідовності потрібно проводити. Скажімо, оповіщення про небезпеку, інструктаж персоналу, підготувати входи та виходи зі сховища, встановити нари для розміщення людей, забезпечити ліки, запас харчів, відлагодити засоби зв’язку тощо. Наочно провели перевірку і здійснили пробний запуск наявної у сховищі системи повітропостачання, там вона, до речі, з фільтровентиляційною установкою, тобто може безпосередньо подавати повітря ззовні або ж пропустивши його через три фільтри. Продемонстрували також запасний і резервний виходи, які повинні бути за нормативами. Резервний вихід із цього сховища веде в 30-метрову трубу діаметром близько метра, яка виходить в окремий бункер.
Обговорили і дії осіб, які відповідають за перебування людей у сховищі, правила поведінки тих, хто укривається, адже передбачено перебування в таких приміщеннях за необхідності 2 доби, а то й більше.
Наголосили також присутнім працівникам закладів освіти, що в усіх садочках і школах має бути вільний доступ до підвальних приміщень, які можна використати як найпростіші укриття, необхідно довести до відома всіх плани евакуації і чітко знати порядок дій у разі необхідності її проведення.
Джерело: Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради
















До теми
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото
- Ужгород у передчутті сакурового цвітіння: місто вже наповнюється весняними барвами
- Втрачений Ужгород: музеї та цінності, які втратило місто
- Від стародруків до імператорських указів: раритети із фондів обласного краєзнавчого музею
- В обласному центрі стартував основний етап міського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- Втрачений Ужгород: загадка найстарішої замкової фрески (Фото)
- Більше 500 унікальних екземплярів і століття історії: де побачити колекцію фотоапаратів в Ужгороді
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.»: книжка за донат
- Втрачений Ужгород: життєві картини, побачені з мосту
- Тут знають всіх учнів по іменах: як живе ужгородська школа №13
- Щаслива статистика: в Ужгороді у лютому народилися 170 малюків
- Втрачений Ужгород: правила корчм і кав’ярень XIX століття
- Про що писали газети 100 років тому (лютий)
- Десерт без цукру: як в Ужгороді в «Cake studio» створюють нову культуру солодкого
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ століття»: книжка
- Що означає цифра на фасаді колишньої мерії Ужгорода?
- У січні в Ужгороді народилися 91 дівчинка та 103 хлопчики, серед яких — одна двійня
- Щоб хлопців замінило залізо: 26-й полк тренує операторів НРК
- Перший пам’ятник Ужгорода
- Безпечна вода і гідні санітарні умови як основа здоров’я дітей: UNICEF та NEEKA посилюють співпрацю в Ужгороді

До цієї новини немає коментарів