Як зберегти своє серце здоровим?

Як зберегти своє серце здоровим?
П’ять важливих порад.

 

Останні висновки Асоціації Серця однозначні: краще постійно рухатися, але мало, ніж давати собі інтенсивне навантаження одноразово. З усіх боків кричать, що спорт корисний. Але, якщо задуматися, то не стільки корисний спорт, як шкідлива гіподинамія.

Регулярне навантаження змушує кров омивати капіляри, виробляючи корисні субстанції, які захищають наш організм від передчасного старіння. В останні 50-70 років робота перестала асоціюватися з фізичною працею – капіляри перестали омиватися кров’ю і виробляти продовжують життя речовини, передає HealthInfo.

Рухайтеся весь день

Інтенсивне навантаження, як правило, травматичне для нашого опорно-рухового апарату, не відповідає вимогам в зв’язку з прямоходінням – наші коліна і поперек часто виходять на пенсію раніше за нас. Тому партію в теніс після робочого дня ніяк не можна назвати здоровим способом життя – це не корисно ні для серця, ні для суглобів. Рухатися при кожному зручному випадку: прогулюватися по кабінету, ходити пішки, користуватися ліфтом – ось що по-справжньому корисно. Наприклад, секрет довголіття горян в тому, що для них будь-яке переміщення на місцевості – це кардіо, яке доводиться робити постійно.

Кардіонагрузку не продовжують життя. Але відсутність її абсолютно точно вкорочує.

Контролюйте харчування

Така ж історія з продуктами харчування. По суті, немає корисних продуктів – є продукти не шкідливі. Їжа повинна бути повноцінною по білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мікроелемантах і баластних речовинах, і відповідати енергетичним і пластичним потребам організму. Перекоси в сторону жирів і простих вуглеводів призводять до ожиріння з усіма витікаючими наслідками, навіть надлишок деяких вітамінів асоційований з ризиками серцево-судинних захворювань. В одному можна бути впевненим: овочі не підведуть. Однак харчування одними овочами також не відповідає принципам раціонального харчування – в модній зараз ідеї Детокс немає нічого, крім овочів, води і маркетингу.

Їжте часто, їжте потроху, їжте більше овочів! І уникайте шкідливих продуктів!

Киньте палити

Про куріння все просто. Крім того, що продукти горіння канцерогенні, вони пошкоджують внутрішню оболонку судин і інактивують оксид азоту (II), якого у нас і так обмаль.Продукти горіння провокують передчасне старіння, рак, атеросклероз. Нікотин – наркотик, пов’язаний з викидом дофаміну і забезпечує ефект “передчуття задоволення”. Саме це змушує нас палити знову і знову – знову і знову вводити в організм продукти горіння, які івкорочують наше життя більш ніж на 10 років.

Не паліть. І не стійте, де курять. Інакше рано ляжете туди, звідки не встають.

Акуратніше з алкоголем

Алкоголь не все так просто. Ті, хто п’ють мало, живуть довше за тих, хто не п’є зовсім.Але, якщо ви випиваєте більше 3-х чарок міцного алкоголю, 3-х келихів вина, перший літрапіва за раз, то вся позитивна дія закінчується і різко починається негативна.

Якщо ви роками п’єте келих червоного ввечері, і у вас не виникає бажання побігти в 21: 45в магазин за другою пляшкою – пийте. Але, якщо хоча б раз ви втрачали контроль за кількістю випитого, і вам хоча б раз було соромно за свою поведінку на ранок – НЕ пійтевзагалі. І справа навіть не в тому, що соромно. А в тому, що дуже шкідливо.

Перевіряйтеся частіше

Як правило, скарги з’являються на самих останніх стадіях серйозних захворювань, коли або нічого вже не зробиш, або “різати, не чекаючи перитоніту”. Тому потрібно регулярно, без будь-якої причини, проходити профілактичні перевірки, обстежуючи всі органи і їх функції.

Краще раз на рік пройти обстеження, ніж раз в житті полежати в операційній.

 

05 листопада 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів