Добру дюжину провокацій з боку РФ зафіксувала СБУ з початку місяця — зокрема й на Закарпатті

СБУ фіксує активізацію спецслужб РФ для дестабілізації ситуації в країні та дискредитації нашої держави перед світовою спільнотою. Про це на брифінгу повідомив заступник Голови СБ України Віктор Кононенко. «Тільки у лютому Служба зафіксувала спроби Росії здійснити дванадцять таких провокацій», ? наголосив він.
На початку лютого в Ужгороді здійснено підпал адміністративної будівлі «Товариства угорської культури Закарпаття». Інформацію про те, що вказаний центр обрано спецслужбами РФ як об’єкт атаки для ускладнення українсько-угорських відносин, СБ України отримала ще у грудні 2017 року. «Саме тоді СБУ задокументувала спробу громадянина РФ Давида Пономарьова підібрати в Україні виконавців цього злочину», — підкреслив Віктор Кононенко.
Пономарьов відомий українській спецслужбі ще з 2015 року, коли намагався через спільників організувати терористичні акти у Миколаєві для залякування місцевого населення. Він, зокрема, планував підірвати ракетний крейсер «Україна» на День Конституції України.
Співробітникам СБУ вдалося попередити плани російських спецслужб організувати через Пономарьова диверсії у Миколаєві та Ужгороді. Зрив операції з підпалом «Товариства угорської культури Закарпаття» змусив російські спецслужби застосувати резервний варіант здійснення провокації із залученням як виконавців іноземних громадян, членів одного з праворадикальних угруповань Євросоюзу. «Їхні особи встановлено і через відповідні міжнародні процедури ми будемо притягувати зловмисників до кримінальної відповідальності», ? зазначив заступник Голови спецслужби.
Оперативники СБ України попередили організацію Пономарьовим ще більш зухвалих провокацій у Чернівецькій області. Виконавцям, особи яких встановлені Службою, перерахували з Росії авансовий платіж за підпал двох румунських шкіл на Буковині.
Одночасно російські спецслужби планували організувати в Ужгороді фейковий захід для розпалювання міжнаціональної ворожнечі на Закарпатті. «Ми отримали інформацію, що Росія замовила проведення підривної інформаційної акції під виглядом публічних слухань на тему: «Дотримання національно-культурних прав угорців Закарпаття у контексті ст. 7 Закону України «Про освіту», ? повідомив Віктор Кононенко.
Під час заходу мали прозвучати заклики щодо надання автономії угорцям Закарпаття через нібито утиски української влади. Пропагандистські сюжети та новини замовники планували широко висвітлити у російських ЗМІ та активно поширити в Інтернеті. Співробітники СБУ задокументували, що координатором акції виступила представниця відомої громадської організації, а безпосереднім виконавцем ? голова благодійного фонду з Києва. «На першому етапі він планував залучити до акції представників реальних об’єднань угорців, але отримав відмову», ? підкреслив заступник Голови спецслужби.
Щоб відпрацювати гроші російських замовників, виконавець вирішив найняти проплачену масовку та орендував приміщення в одному з готельних комплексів. Оперативники СБ України зафіксували, що організатори розвісили у приміщенні провокативні лозунги та почали постановочну зйомку «масової» акції. «Ми встановили ввесь ланцюжок замовлення та оплати фейкового заходу», ? наголосив Віктор Кононенко.
Прес-центр СБ України
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 37-річним старшим матросом Максимом Раком
- В Ужгороді завтра, 19 травня, прощатимуться із полеглим захисником Іваном Кир'яновим
- В Ужгороді вшанували пам'ять жертв політичних репресій
- В Ужгороді завтра, 18 травня, проведуть в останню земну дорогу захисника Максима Рака
- В Ужгороді проводять Ходу Незламних
- Ужгород попрощався нині зі ще одним захисником – 43-річним солдатом Едуардом Голяком
- Зі ще одним захисником сьогодні попрощалися в Ужгороді – 22-річним солдатом Денисом Дзюіним
- Завтра, 15 травня, в Ужгороді відбудеться прощання із захисником – солдатом Едуардом Голяком
- Ужгород попрощався із 27-річним солдатом Михайлом Риганом за позивним «Бурий»
- В Ужгороді завтра, 14 травня, проведуть в останню земну дорогу захисника Дениса Дзюіна
- Пів сотні дітей з Ужгорода відпочинуть улітку в Угорщині
- Завтра, 13 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником Михайлом Риганом
- В Ужгороді сьогодні провели в останню земну дорогу 44-річного солдата Олександра Склярова
- В Ужгороді нагородили учасників міського учнівського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- У понеділок, 11 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником – солдатом Олександром Скляровим
- На Закарпатті СБУ, Нацполіція, Держприкордонслужба та прокуратура нейтралізували чергові «ухилянтські схеми»
- До уваги ужгородців: 9-10 травня в місті діятимуть тимчасові обмеження руху у зв'язку з проведенням «Krayna Uzhhorod Marathon» (СХЕМА)
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 49-річним захисником України Павлом Ференсом
- Ужгород сьогодні прощався із захисником, 52-річним солдатом Володимиром Тарапатою
- Завтра, 8 травня, в Ужгороді прощатимуться із захисником Павлом Ференсом

До цієї новини немає коментарів