На Закарпатті обговорюють створення інтегрованого плану управління басейном р.Тиса

Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні: Державне агентство водних ресурсів України та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області. До конструктивного діалогу в Ужгороді щодо водно-екологічних проблем басейну ріки Уж було запрошено представників Великоберезнянського, Перечинського та Ужгородських районів -- органів місцевої влади, водогосподарських організацій, лісового господарства, неурядових громадських екологічних організацій та ключових водокористувачів. Вони висловили свої думки щодо питань, які повинні бути відображені у новому Плані. Так, серед проблем, які потребують особливої уваги було визначено: неочищені стічні води, тверді побутові відходи, ліквідація наслідків повеней та інше.
«Без участі всіх галузей, органів місцевого самоврядування, громадськості нам не вдасться підготувати ефективний план управління басейном річки Тиса», - зауважив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак. Це перше обговорення з чотирьох, що плануються в Закарпатській області. Зустрічі розподілено за басейновим принципом, і перше обговорення в Ужгороді було присвячено басейну Ужа. У березні планується зустріч у Мукачеві, що охопить басейн Латориці, та зустріч у Тячеві, де обговорюватимуть екологічні проблеми басейну верхньої Тиси. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді у квітні. На ньому буде підведено підсумки попередніх обговорень.
Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років партнери проекту візьмуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиса. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.
Запрошуємо всіх небайдужих висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів» (goo.gl/dHgak2). Або на веб сайті БУВР Тиси www.buvrtysa.gov.ua.
Державне агентство водних ресурсів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.
Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса є бюджетною неприбутковою організацією і належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.
БУВР Тиси у межах своїх повноважень відповіднодо законодавства забезпечує у межах басейну р. Тиса реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державних меліоративних систем, вирішує разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями, установами, підприємствами питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.
До теми
- До уваги водіїв! В Ужгороді через спеку обмежено рух великих вантажівок
- В Ужгороді відзначили 30-ту річницю Конституції України
- В Ужгороді встановили тариф на проїзд у міських автобусах у розмірі 23 гривень
- Майже 1,1 млн гривень в Ужгороді спрямують на соціальну підтримку Захисників та їхніх родин
- В Ужгороді нагородили рятувальників УДСНС у Закарпатській області за героїчну боротьбу з пожежами
- В Ужгороді зросте вартість тарифів на водопостачання та водовідведення – рішення виконкому
- Ще сім ужгородських родин військових та ветеранів отримали сертифікати на житло
- Богдан Андріїв: "Ужгород та португальське місто Майа відтепер офіційно міста-побратими"
- Уперше в Ужгороді Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн
- Рішення позачергової сесії Ужгородської міськради відкриває шлях до модернізації ліцею ім. Августина Волошина за стандартами НУШ
- Ужгород посилює енергетичну стійкість: міська рада обговорила співпрацю з чеськими партнерами
- На Закарпатті військовослужбовці, ветерани та родини загиблих захисників отримали нові квартири
- Богдан Андріїв вручив грамоти міської ради кращим художнім гімнасткам
- На сесії Ужгородської міськради обговорили розвиток і модернізацію водоканалу
- Енергетика, земля та кладовище «Барвінок»: ключові теми сесії Ужгородської міськради
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв провів черговий особистий прийом громадян
- Ужгород перезавантажує інвестиційний портфель-2026: які проєкти отримають фінансування
- Емпатія як професійна навичка: в Ужгородській міськраді говорили про безбар’єрність
- Богдан Андріїв взяв участь у роботі IV Міжнародного саміту міст і регіонів
- Майже 1,8 мільйона гривень виділили із бюджету Ужгорода на допомогу хворим містянам

До цієї новини немає коментарів