Сійярто про освітній закон Клімкіну: "Це один віз, який нам треба разом тягти..."

Угорщина наполягає на пролонгуванні імплементації закону України про освіту і має надію, що відповідні рекомендації будуть прийняті Верховною Радою.
Про це глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та міністром освіти і науки Лілією Гриневич після переговорів на Закарпатті, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Пані міністр Гриневич сказала, що Україна поважає і виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту. Ми сподіваємося, що на підставі цієї заяви український уряд доможеться того, аби парламент ухвалив закон про продовження перехідного періоду імплементації нового закону про освіту. Сьогодні мої колеги однозначно заявили, що вони намагатимуться це зробити. Ми очікуємо також, що рекомендації Венеціанської комісії, зокрема про те, щоби на приватні школи не поширювалася дія нового закону про освіту, також буде виконано", - сказав Сіярто.
Він зазначив, що уряд Угорщини зацікавлений мати добрі відносини з Україною. "Ми вже з ностальгією дивимося на те, як комунікували до вересня 2017 року, коли говорили про нові пункти перетину кордону, про забепечення безвізового режиму, про інфраструктуру. Останні місяці закон про освіту - це виключна тема наших обговорень. Ми - країни сусіди, інтереси яких збігаються, і ми маємо боротися за наші спільні інтереси — це один віз, який нам треба разом тягти. Але, водночас, ми зробимо все заради того, щоб угорська меншина на Закарпатті мала гарантовані їй права, що регулюються міжнародними законами, ратифікованими Україною”, - наголосив Сіярто.
За його словами, під час сьогоднішньої зустрічі угорська сторона не хотіла дискутувати про те, яким чином український закон про освіту намагається зробити більш ефективним засвоєння державної мови. Для угорців важливо, аби це робилося так, щоб не заважало нацменшинам, тобто навчання угорською не повинно страждати від того, що Україна бажає забезпечити знання української мови на вищому рівні.
Угорський міністр також відзначив, що українські урядовці були присутніми на врученні дипломів у Закарпатському угорському інституті Ференца Ракоці ІІ, і це більш ніж символічно.
Джерело: Укрінформ
До теми
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді пройде майстер-клас на розкриття креативного мислення
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
- Стартувала реєстрація на НМТ - на Закарпатті тест складатимуть близько 10 тисяч осіб
До цієї новини немає коментарів