Депутати Закарпатської облради звернулися до парламентарів щодо врегулювання питань експорту паливної деревини

Депутати Закарпатської облради звернулися до парламентарів щодо врегулювання питань  експорту паливної деревини
Депутати облради часто виходять з пропозиціями до вищих органів державної влади з актуальних питань життя краю. Цього разу на першому пленарному засіданні 12 сесії вони схвалили 12 звернень. Серед них - «Звернення Закарпатської обласної ради щодо врегулювання деяких питань експорту деревини паливної».

 

Іншими словами, враховуючи необхідність збереження лісів та для  запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів, депутати облради вирішили звернутися до Верховної Ради України з проханням внести зміни до законодавства у частині запобігання незаконному експорту деревини паливної .

У згаданому Зверненні  зазначається: «Третього липня 2018  року  Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який наразі Президент України повернув Верховній Раді України з пропозиціями.

Згідно із пояснювальною запискою до проекту цього Закону, метою документу є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Однак, разом із цим, пунктом 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» проекту встановлено імперативну норму про те, що «тимчасово, строком на вісім років з дня набрання чинності цим Законом, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД)». 

Згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів, до переліку товарів за кодом 4401 відноситься деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків тощо; деревна тріска або стружка; тирса, тріска, стружка, уламки, відходи деревини та скрап, агломеровані або неагломеровані, у вигляді колод, полін, брикетів, гранул тощо.

Таким чином, під заборону експорту потрапив цілий ряд товарів (гранули, пелети, брикети з деревини), які відносять до альтернативних видів палива, розвиток виробництва яких сприятиме енергонезалежності, до чого прагне Україна.

До того ж використання та виробництво твердого біопалива на цей час сприяє зниженню забруднення природного середовища. Застосування твердого біопалива підтримується на рівні багатьох держав. Вважаємо, що державна підтримка повинна полягати у створенні сприятливих умов для розвитку цієї галузі, у тому числі безперешкодного експорту продукції українських виробників.

Також вважаємо, що заборона експортувати гранули, пелети, брикети з деревини не досягає цілей попередження незаконної вирубки лісу, не запобігає нелегальній  лісозаготівлі чи контрабанді лісу, а тільки перешкоджає розвитку виробництва альтернативних видів палива в Україні та погіршує умови ведення підприємницької діяльності».

У зв’язку із зазначеним, депутати Закарпатської обласної ради,  підтримуючи саму ідею криміналізації контрабанди «лісоматеріалів необроблених», закликають народних  депутатів України вжити передбачених законодавством заходів для того, щоб замінити у пункті 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» проекту закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» слова «товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД» на «товарна позиція 4401100000 згідно з УКТЗЕД»,  до якої відносять деревину паливну у вигляді колод, полін, сучків, хмизу, гілок тощо.

 Прес-служба Закарпатської облради

 

01 серпня 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів