Транскордонна співпраця для Закарпаття в пріоритеті!

Транскордонна співпраця для Закарпаття в пріоритеті!
Адже область межує з 4 державами Євросоюзу, тоді як Україна має кордон із сімома державами.

 

"Карпатські дні добросусідства – зустріч на кордоні" — під такою назвою сьогодні, 14 вересня, в конференц-залі готелю ,,Станіца Кресова Хрептов” (у Лютовісках (Бєщади) Підкарпатського воєводства, Польща) відбулася цікава та яскрава міжнародна конференція з участю урядовці, народних депутатів, дипломатів, науковців, керівників прикордонних регіонів двох країн, поважних гостей, зокрема запрошених із Закарпаття.

В її роботі взяли участь і виступили і представники від Закарпаття - виконуючий повноваження голови обласної ради Петро Грицик, голова  обласної державної адміністрації Геннадій Москаль та ін.

На початку заходу до присутніх з вітальними промовами звернулися Марек Кухчинський – маршалек Сейму Республіки Польща, Єва Лєнарт – воєвода Підкарпатського воєводства, Владислав Ортил – маршалек Підкарпатського воєводства.

Далі учасники форуму працювали у панельних дискусіях.  На першій панелі, яка мала промовисту назву ,,Міжнародна співпраця задля сталого розвитку Карпат. Як розвивати взаємні відносини?”, йшлося про міжнародні ініціативи для  збільшення доступності Карпат, у т. ч. й щодо необхідності відкриття спільного  пункту пропуску ,,Лубня – Волосате” на українсько-польському кордоні. Модератором виступив Ян Маліцкі, директор ,,Дослідження Східної Європи”.

- Нинішній форум стане підсумком попереднього співробітництва Підкарпатського воєводства з українськими регіонами та стане прекрасною можливістю для обміну досвідом та налагодження нових партнерських відносин, - зазначив маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил.

Петро Грицик у своєму виступі заначив, що розвиток транскордонного співробітництва визначено Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року і є одним із пріоритетних завдань реалізації державної регіональної політики та політики сусідства ЄС.

Пріоритетність транскордонного співробітництва для Закарпатської області очевидна. Адже область межує з 4 державами Євросоюзу, тоді як  Україна має кордон із сімома державами.

Звернув увагу на той факт, що Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки визначено, що пріоритетами транскордонного співробітництва України з Республікою Польща є покращення доступності до регіонів, модернізація і забезпечення розвитку існуючої транскордонної інфраструктури для підвищення її пропускної спроможності; забезпечення розвитку меліоративних мереж для сприяння розвитку сільських територій, електро- та водопостачання; забезпечення розвитку співпраці з урахуванням досвіду Республіки Польща у реформуванні та провадженні діяльності органів місцевого самоврядування, розвитку малого, середнього та соціального підприємництва; обмін досвідом у сфері енергоефективності; забезпечення безпеки та боротьба з організованою злочинністю, підтримка транскордонного співробітництва тощо.

Далі підкреслив, що згаданою Державною  програмою визначено Заходи щодо забезпечення розвитку транскордонного співробітництва. Серед таких і актуальне для Закарпаття питання - відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення Лубня – Волосате.

Він також зазначив, що співпраця Закарпатської області з Підкарпатським воєводством, на жаль, бажає кращого.

- Відрадно те, що наше партнерство активізувалося і велика заслуга у цьому передусім маршалка Підкарпатського воєводства Владислава Ортила,  Генерального консула Республіки Польща у Львові пана Рафала Вольскі, за що їм велика подяка, - підкреслив Петро Васильович.

Він також розповів    і про те, що Закарпаття розвиває особливо плідну співпрацю з Чеською Республікою, а з Угорщиною відносини вийшли на якісно новий рівень - створене Європейське об'єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА, засновниками якого є Закарпатська обласна рада, Загальні збори області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та самоврядування м. Кішварда Угорщини. Це об'єднання країни Євросоюзу з країною - не членом Євросоюзу, що для України відкриває можливість доступу до ресурсів міжнародної технічної допомоги закритої для держав за межами Євросоюзу, а спільність проблем прикордонних територій дають можливість ефективно вирішувати нагальні проблеми по обидва боки кордону.

- Тож є досвід співпраці, який показує хороші результати і таку, тіснішу співпрацю, хотілося б розвинути з Підкарпатським воєводством, - наголосив Петро Васильович, додавши, що на його переконання, сьогоднішній захід покладе початок традиційним зустрічам для спільного планування розвитку наших партнерських регіонів – Закарпатської області та Підкарпатського воєводства, наблизить сусідів по обидва боки кордону та зміцнить міждержавні зв'язки.

Учасники цієї панельної дискусії мали змогу почути виступи урядовців, дипломатів, експертів та науковців, напрацювати рекомендації, переглянути промоційний відеофільм про  Підкарпатське воєводство  та стати очевидцями  урочистого  підписання Листа про наміри між Закарпатською ОДА та Підкарпатським воєводством.

У ході роботи  іншої панельної дискусії: «Бюро Бренч-офіс програми прикордонного співробітництва ,,Польща – Білорусь – Україна” в Жешові»  відбулася презентація проекту – Фундація  SOS – до порятунку, показові виступи рятувальників Групи Бещадського гірського добровільного екстренного порятунку та   рятувальників Головного управління ДСНС України у Івано-Франківській області, передача останнім спецобладнання,

Насичений  плідний день завершився урочистим прийомом від імені Маршалека Підкарпатського воєводства та оглядом виставки ,,Зустріч у фотографіях двох карпатських столиць Жешів – Ужгород”.

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

 

14 вересня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів