Ужгородський національний університет відвідали чеські дипломати та делегація краю Височина
Вітальне слово перед присутніми виголосив ректор УжНУ Володимир Смоланка. «Ось уже шість років Ужгородський національний університет тісно співпрацює з краєм Височина Чеської Республіки. За цей час було реалізовано декілька проектів, зокрема на філологічному факультеті, де проводиться підготовка богемістів. Сьогодні на відділенні богемістики УжНУ навчається більше 30 осіб на денній та заочній формі. Особливим досягненням вважаємо відкриття в минулому році освітнього ступеня магістр, за якою здійснюється підготовка вчителів чеської мови для середніх шкіл.Завдяки плідній співпраці університету з краєм Височина та з благодійним фондом «ВіЗа», наші студенти-богемісти мають укомплектовану бібліотеку чеської наукової та художньої літератури, мають кілька навчальних кабінетів ( аудиторії 432, 421, 429), де встановлено проектори за фінансування фонду «ВіЗа». За відкриття лекторату чеської мови в нашому університеті також завдячуємо підтримці представників краю Височина та Генеральному консулу Чеської Республіки Павелу Пешеку, - мовив В .Смоланка. - УжНУ отримав матеріальну підтримку від фонду «ВіЗа», серед якої співфінансування заміни вікон у навчальному корпусі факультету міжнародних економічних відносин. Нині з радістю констатуємо, що на філологічному факультеті реалізувався ще один проект, який фінансово підтримав край Височина та фонд «ВіЗа», – реконструкція кількох аудиторій та закупівля аудиторного обладнання».
Гетьман краю Височина Іржі Бегоунек виступив перед присутніми з короткою лекцією на тему 100-річчя Чехословацької Республіки. «Свято відзначення 100-річчя Чехословацької Республіки є цікавим та важливим для нас, адже Закарпаття було частиною Чехословаччини у міжвоєнний період. За ці два десятиліття Чехословацька держава докладала чимало зусиль для соціального, економічного і освітнього розвитку вашого краю, прикрасила Ужгород багатьма модерними будівлями, а саме місто зросло з 14 до 40 тис. населення.
Нас об’єднують спільна історія, пам'ять, розуміння та дружба. І дуже приємним є той факт, що традиції нашої спільної роботи відродилися з 2007 року, коли Край Височина та Закарпаття розпочали співпрацю. Ми маємо десятки виконаних спільних інфраструктурних, економічних, соціальних, освітніх та культурних проектів. І що важливо – маємо чимало проектів подальшої співпраці».
На думку Надзвичайного і Повноважного посла Чеської Республіки в Україні Радека Матули: «Україна є дуже важливим партнером Чеської Республіки, її важливим сусідом, незважаючи на відсутність спільного кордону. Після Революції Гідності наша співпраця активізувалася в гуманітарній, соціальній галузях, шкільництві. Я дуже радий що у Закарпатські області ми можемо сприяти розвитку освіти, зокрема в Ужгородському національному університеті», а керівник благодійного фонду «ВіЗа», а голова Закарпатської облради VІ скликання Володимир Чубірко наголосив: «У 2007 році Чехія повернулася на Закарпаття, повернулася культурою, фінансовою підтримкою, і головне – філософією. І коли українці кажуть, що головне це йти в Європу, то ми повинні розуміти, що повинні туди перш за все прийти ментально, а потім фізично».
Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Закарпатські студенти можуть отримати грант: "Відповідальне використання соціальних мереж: Виклики та можливості"
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
- В УжНУ сьогодні навчаються студенти-іноземці із 26 країн
- Жінок, які чекають чоловіків з війни, запрошують в Ужгороді на захід з емоційної та психологічної підтримки
- Якість повітря в Ужгороді моніторять у лабораторії спостережень Закарпатського гідрометцентру
- УжНУ посів 10 місце серед українських вишів в рейтингу GreenMetric World University Rankings 2024
- У січні в Ужгороді народилося 201 маля — вага найменшого 930 грамів
До цієї новини немає коментарів