Закарпатські дива. Від хвороб вас порятує "бобровий струмінь"!
Торгівельні ятки невеличкого базару, що розташувався в Берегові навпроти спортбази «Закарпаття» зазвичай пропонують традиційний набір товарів, орієнтований на гостей міста, котрі відвідують термальній басейн. Насамперед це фрукти, овочі, вина, лікувальні трави. Нещодавно в тутешньому асортименті з’явився ще незвичний для Берегова товар – «бобровий струмінь», чи кастореум.
Рекламний плакат в одній з яток просуває цей засіб як ефективний для найрізноманітніших хвороб. Наскільки це відповідає дійсності, можна переконатися, придбавши 100-грамову баночку препарату за 200 гривень.
Довідка: Бобровий струмінь (бобровий мускус, кастореум) — секрет, що виділяється з особливих залоз бобра річкового (щільна бура маса, що має мускусний запах з дегтярним відтінком). Під хвостом бобрів розташовані грушоподібні мішечки - особливий орган, наявний тільки у бобрів. Нагрібши лапками купи землі на межах своєї території, боброва сім'я поливає їх струменем пахучої рідини, помітивши таким чином територію. Струмінь, що утворюється в мішечках, являє собою яскраво-помаранчеву рідину, яка на повітрі тут же окислюється, блякне, але не втрачає своїх головних якостей. Жовтуватий і маслянистий струмінь виділяє їдкий дегтярний і шкіряний запах, стійкість котрого надзвичайно велика.
Струменю бобра здавна приписувалися цілющі властивості. У народній медицині застосування бобрового струменя вельми різноманітне. Він використовується у вигляді мазей, настоянок, порошків, спиртових розчинів та бальзамів. В минулому вважався універсальним засобом проти більшості відомих хвороб. Достеменно можна говорити про бактерицидні і загоюючі властивості бобрового струменя, тому його застосовують зовнішньо і внутрішньо при ранових інфекціях, травмах, шкірних нагноєннях.
Щоб отримати бобровий струмінь, тварину зазвичай вбивають. В наш час розроблена також методика прижиттєвого отримання цього секрету на звірофермах. За допомогою спеціального пристосування кілька разів на день відбувається збір бобрового струменя, без контакту людини з твариною. Метод заснований на інстинктах тварини. Оператор раз на добу збирає речовину, після чого відбувається відстоювання з подальшим відділенням бобрового струменя від непотрібних домішок.
Джерело: "Берегово сьогодні"
До теми
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
- Закарпатський рибоохоронний патруль нагадує про заборону вилову струмкової форелі
- Виробництво препаратів крові: Biopharma будує завод в Ужгороді й планує ще один в Румунії
- 6-річний Олег Риган з Оноківців потребує майже 3 мільйони доларів на лікування
- ГРВІ та грип: лікарі назвали час зростання кількості хворих
- Закарпатська обласна станція переливання крові: хворі та поранені потребують вашої допомоги - долучайтеся до донорства
- 70% врожаю хурми - втрачено: як посуха пошкодила врожай на Закарпатті
- "Добрі справи Закарпаття" придбали ще одну автівку для ЗСУ
- Андрій Русин: "Захворюваність та смертність від раку молочної залози в Закарпатській області продовжують зростати"
- Бренд екопаперу закарпатця Валентина Фречки почав співпрацю з Uber Eats у Парижі
- В обласну лікарню імені Андрія Новака вчетверте приїхали провідні мікрохірурги зі США
- Срібна призерка Паралімпіади Надія Дьолог вчить йти до мети: в Ужгороді проводять тренінги-практикуми для людей з інвалідністю
- Вони нам — захист, ми їм — зброю: «Повернись живим» збирає 100 мільйонів для двох бригад із Закарпаття
- Військовим і цивільним пацієнтам в Ужгороді бракує донорської крові всіх груп
- Батько шістьох дітей пішов на фронт: історія рома із Закарпаття, який залишився без ноги, захищаючи Україну
- «Ми завжди поруч з усіма нашими побратимами». Гвардійці відвідують поранених товаришів
- Грудне годування і догляд за дитиною: в Ужгороді влаштовують захід для матусь
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Екобудиночок в горах, де на картинах розквітають маки
- УжНУ - у топ-20 вищих навчальних закладів країни
До цієї новини немає коментарів