"Лише військовим шляхом вирішити конфлікт на Сході України не вдасться" — німецький науковець в УжНУ
У середу, 3 жовтня, у межах реалізації проекту «Толерантність на кордонах Європи: вимір для України», на факультеті суспільних наук відбулася низка відкритих лекцій для студентів УжНУ.
Початковою стала відкрита лекція визнаного науковця, професора Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина) Маркуса Фогта – німецького католицького богослова, професора соціальної етики. Тема лекції – «Досягнення та ключові меседжі християнської етики миру».
Виступаючи перед студентами Маркус Фогт проаналізував складний процес становлення етики миру в християнстві, а також труднощі, які постали на цьому шляху. Зокрема, він зазначив, що до 4 століття етика раннього християнства була етикою миру, але з визнанням цієї релігії, а потім наданням їй державного статусу в Римській імперії, вона звужує простір використання цієї етичної основи. «Незважаючи на універсальний мандат миру, який має християнська церква, в історії християнства є багато насилля. Ми повинні розуміти, що в церкві крім закликів до миру був чималий потенціал насильства» - зазначив Маркус Фогт.
Нове розширення сфери етики миру відбулося після Другого Ватиканського собору, який пройшов у 60-х роках ХХ століття. Мирний пошук взаєморозуміння, незважаючи на етнічні чи релігійні розбіжності, є одним з основних завдань сучасної церкви. Особливо важливим цей фактор є для України, яка наразі перебуває в стані війни, але з іншого боку, має столітній досвід мирного співжиття людей з різними релігійними поглядами. «На мою думку, лише військовим шляхом вирішити конфлікт на Сході України не вдасться. Важливою у встановленні миру мені видається спільна робота представників церков» - наголосив Маркус Фогт.
Науковець Йоахім Клозе прочитав лекцію на тему: «Що поганого у правому популізмі? – Досвід Німеччини з ерозією толерантності через PEGIDA, AfD і події в Хемніці». Він зокрема зазначив, що проблематика популістських партій Німеччини постала з міграційною кризою у ЄС. «Популістські сили, які діють в Німеччині, багато черпають у своїй діяльності з політики націонал-соціалізму часів Гітлера та грають на почуттях людей, в економічно менш розвинутих, зокрема східних землях Німеччини, які до 90-х років перебували в соціалістичному таборі». На думку науковця, зростання право-популістських настроїв є тривожним сигналом для Німеччини, та Європейського союзу в цілому.
Також з відкритими лекціями виступили й інші науковці - Ларс Шафферс, (тема лекції – «Міжкультурна та міжрелігійна толерантність на тлі європейської філософії Ремі Брага») та Арнд Кюпперс («Соціальна ринкова економіка – програма соціального балансу та миру»).
Олексій Шафраньош Інформаційно-видавничий центр УжНУ
До теми
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- У Кам’яниці висадили «Дерева пам’яті» на честь українських героїв
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
До цієї новини немає коментарів