Триває осіння межень: Уж настільки всох, що качки річку вбрід переходять

Практично бездощова осінь й доволі тривале бабине літо в жовтні призвели до того, що в Ужгороді річка практично пересохла.

Як жартують самі ужгородці, води настільки мало, що чайки та качки ріку вбрід переходять. І справді, птахи шукають більш-менш глибоке місце, аби бодай щось знайти поїсти.

У Закарпатському ж гідрометцентрі інформують, що на річках утримається осіння межень з незначними коливаннями рівнів води. Уже на кінець літа - початок осені (дані станом на 31 серпня) водність річок області становила в басейні Верхньої Тиси - 40-55% норми; на річки західної та центральної частини області - 10-25% від норми, а Ужа - ледве 11,9 % від норми. За більш ніж півтора місяця річки області зміліли ще більше. Закарпатський гідрометцентр наводить дані по області:

Для довідки:
Межень, також межінь — період (не менше 10 днів) внутрішньорічного циклу, протягом якого в річці спостерігаються найменші рівні й витрати води. Річки живляться в цей час переважно ґрунтовими водами.
До теми
- В Ужгороді покажуть документальний фільм про евакуацію цивільних із прифронтової Костянтинівки
- В Ужгороді розпочався «Чендей-фест»: визначили найкращих авторів малої прози та сценаріїв
- «Alpa» в Ужгороді: як століття тому рекламували легендарну францовку
- Світовий стандарт у дії: чому серце пацієнта в Закарпатському кардіоцентрі лікує не один лікар, а ціла команда?
- Прикордонник Чопського загону «Моряк» був «очима» штурмовиків, а тепер готує нове покоління операторів БПЛА
- Коли в Ужгороді почали пити чай
- Інвестиція у майбутнє: скільки коштує навчання в УжНУ у 2026 році та як змінилися цінники?
- «Руки мають працювати швидше, ніж голова увімкне паніку»: історія бойового медика Мукачівського прикордонного загону
- Майже половина виявлених за рік онкологій на Закарпатті – це 3 та 4 стадії
- Операція, яка рятує життя: у Закарпатському кардіоцентрі вперше самостійно виконали операцію Бентала
- «Я просто попросив дати мені шанс стати оператором БПЛА»: військовий Чопського прикордонного загону Володимир
- Дружба, перевірена війною: історія двох прикордонників Мукачівського загону
- В Ужгороді завершилася літня школа гончарства просто неба
- Про що писали газети в Ужгороді 100 років тому – у липні 1926 року
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Загадка огорожі кафе-музею «Під замком» в Ужгороді
- 184 малюки народилися в Ужгороді у червні
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- Наталія Петій-Потапчук: «Національна, народна культура має колосальне значення саме в час війни»

До цієї новини немає коментарів