«Задній хід» у питанні «ПриватБанку» викличе глибоку кризу в Україні – Президент

«Задній хід» у питанні «ПриватБанку» викличе глибоку кризу в Україні – Президент
Президент України Петро Порошенко застерігає, що зміна позиції держави у питанні «ПриватБанку», на що натякають і чого прагнуть його колишні власники, спричинить глибоку економічну кризу і в країні, і у відносинах з міжнародними фінансовими організаціями, партнерами України. Про це Глава держави заявив під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

 

«Я був шокований вимогою двохмільярдної компенсації – два мільярда доларів, за «ПриватБанк». Це питання вже на столі. Це те, що нас чекає», – сказав Глава держави.

Він зауважив, що так само піднімається і питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації банку.

«Різкі рухи щодо банку створюють певні загрози коштам його численних клієнтів. Рішення на користь колишнього власника стане потужним ударом по співпраці з Міжнародним валютним фондом. Спроба націоналізації  «ПриватБанку», якою ми, нагадаю, врятували кошти більше 22 мільйонів вкладників, 22 мільйонів громадян України», – заявив Президент.

Президент підкреслив, що ідея розвитку подій, які призведуть до дефолту, йому ніколи не подобалася і не подобається, тож свого часу було ухвалено рішення про націоналізацію «ПриватБанку».

«Наголошую – вона не подобається мені і не подобалася всі п’ять років. І я дуже дякую і колегам з Верховної Ради України, і партнерам з Уряду на чолі з обома Прем’єр-міністрами, в тому числі з Володимиром Гройсманом, які докладали максимум зусиль для того, щоб нашою спільною командою уникнути кризи, забезпечити макрофінансову стабільність, макроекономічну стабілізацію», – сказав Президент.

Не додають стабільності в державі і натяки на спробу дострокового розпуску Верховної Ради в разі зміни Президента. «Ці заклики вже пролунали», – зауважив він.

«Що це означає? Я хочу, щоб розмова в нас теж була відвертою. Це означає тривалу політичну кризу, тривалу паузу у стосунках з партнерами, що поставить під питання нашу здатність подолати пікові боргові навантаження, які лягають на нашу країну цього року, особливо у травні і вересні», – підкреслив Президент.

 

15 квітня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів