Закарпатські газовики мітингували у Києві, вимагаючи гідної зарплатні

Закарпатські газовики мітингували у Києві, вимагаючи гідної зарплатні
2 липня майже тисяча працівників газорозподільних компаній з різних областей України на чолі з Профспілками прибули під будівлю НКРЕКП на Всеукраїнський страйк. Були серед мітингуючих і представники АТ «Закарпатгаз».

 

Причиною Всеукраїнського страйку стала чергова, не виконана, обіцянка голови НКРЕКП Оксани Кривенко про перегляд тарифу на розподіл газу. Під час попередньої зустрічі з Профспілками газовиків, вона пообіцяла, що процедура перегляду тарифу буде розпочата до кінця червня. Проте питання Регулятором так і не було внесене до порядку денного. Через це близько тисячі працівників газорозподільних компаній із різних регіонів прибули до НКРЕКП на Всеукраїнський страйк, аби

відстояти своє право на гідну зарплату.

Після кількагодинних консультацій представники НКРЕКП погодилися на зустріч з ініціативною групою страйкарів від газорозподільних компаній. Сторону Регулятора представили два члени комісії Олена Антонова та Дмитро Коваленко, а також директор департаменту природного газу НКРЕКП Тетяна Рябуха. За словами останньої, цього разу перегляд тарифів на розподіл газу загальмувало рішення суду, який відновив дію методики щодо запровадження тарифу на розподіл на підставі приєднаної потужності. Тому сьогодні комісія вирішує, за якою із методик встановлювати тариф — на підставі тимчасової методики чи виконувати рішення суду і приймати тарифи по потужності.

Для уникнення викривленого тлумачення та маніпуляцій у АТ «Закарпатгаз» наголошують: вимога переглянути тариф на розподіл не означає вимогу збільшити ціну газу. У даному випадку йдеться про відсотковий переділ в рамках існуючої ціни. Сьогодні людина сплачує за газ суму, з якої 88% отримують НАК «Нафтогаз» та АТ «Укртрансгаз», 2,5% – газопостачальна компанія і 9,5% – операторГРМ (АТ «Закарпатгаз»)». Частка у 9,5% — економічно необгрунтована, адже цих коштів на всі потреби (обслуговування та ремонт газових мереж, закупку необхідних матеріалів, виплату зарплатні тощо) не вистачає. Через це оператори ГРС по всій Україні є збитковими та накопичили мільярдні борги.

Джерело: прес-служба ПАТ "Закарпатгаз"

 

03 липня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів