Закарпаття унікальне: озера, які вам потрібно відвідати

Закарпаття унікальне: озера, які вам потрібно відвідати
Високогірні озера Карпат мають льодовикове походження. Озеро Ворожеска розташоване на території гірського масиву Свидовець, на висоті 1488 м н.р.м, в улоговині, що була сформована понад 10 тис років тому льодовиком. 

 

Що цікаво, вода в озері поповнюється завдяки дощовим та підземним водам, у літній період темпиратура повітря складає + 16 градусів теала. В околиці розташовані інші викогірні озера. Це робить Свидовець унікальним гірським масивом українських Карпат.

Відпочинок в Закарпатті, без відвідування гір буде неповноцінний. Тому плануйте свій візит на територію Рахівського району. А похід територією гірського масиву Свидовець це завжди неповторна атмосфера, неймовірні краєвиди та чудові враження.

Як доїхати до озера Ворожеска? 

Найкраще доїхати до селищ Ясіня чи Кваси (пряме залізничне сполучення з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Івано-Франківська). Ми рекомендуємо замовити екскурсію у екскурсоводів з Ясіня, Рахова. Маршрут проходить по хребту Свидовець.

Що треба знати про Свидовець:

  •  це унікальний гірський масив, який не дарма ще називають серцем Європи
  • Свидовецький масив — один серед найцінніших осередків біорізноманіття українських Карпат із щонайменше 93 видами флори та фауни, які включені до Червоної книги України (2009)
  • Тут розташовано понад сотню регіонально рідкісних для Закарпаття видів рослин й тварин, ендеміків й реліктів, десятки рідкісних європейських типів оселищ та рослинних угруповань Зеленої книги України (2009)
  • Розміщені фрагментии приполонинських пралісів,
  • На Свидовці розташовано 7 унікальних для України льодовикових озер й льодовикові формами ландшафту, які вже завтра можуть зникнути назавжди.

Джерело: Олександр Коваль, Турінформ Закарпаття

 

20 вересня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів