Неймовірно: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі

Неймовірно: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі
Іван Ілько навчався в Національній академії образотворчого мистецтва в Києві на факультеті архітектури. Згодом зрозумів, що архітектура віртуальна вабить його більше, ніж реальна і почав шукати виш, в якому зміг би вивчити тему професійно, утім не з програмістським підходом, а з творчим. З двох університетів, які готують спеціалістів в цьому напрямку в Європі – Данії та Італії – обрав Копенгаген, де цьогоріч і закінчив факультет візуального дизайну, ігор та медіа.

 

Тему дипломної роботи обирав сам. Іван вирішив, що хоче зробити в ігровому оточенні реконструкцію Невицького замку у часи його найбільшого розквіту – на початку XVI століття. У підсумку – Іван диплом захистив, а ми – отримали повноцінну гру, в якій можна побігати, пострибати та зануритися у тогочасну атмосферу. Важливо відзначити, що зазвичай подібні проекти роблять великі компанії, а тут – все силами однієї людини.

"Коли я обирав тему дипломної роботи, то мені хотілося зробити проект, який стане не просто гарним прикладом для мого портфоліо, але й щось, що могло б допомогти суспільству. Я дуже люблю Невицький замок і кожного разу, коли в Ужгороді, то обов’язково відвідую його. І от якось я прийшов туди взимку, подивився на нього ще раз і подумав: а чому б не зробити його реконструкцію в ігровому оточенні. Мені завжди було цікаво як він виглядав колись, а зараз, на жаль, ним ніхто не займається, він руйнується з кожним роком все більше", – розповідає Іван.

Робота над проектом тривала 4 місяці. За цей час Іван вивчав як теоретичну частину, тобто історичне підґрунтя, так і створив усю візуалізацію. До кожного з етапів розробник підійшов направду відповідально та віднайшов усі можливі наразі документи, малюнки та літературу, які б могли допомогти скласти глобальну картину зовнішнього та внутрішнього вигляду споруди, а також життя, яке вирувало у ній та навколо неї. Допоміг Іванові у цьому ужгородський історик Олександр Дзембас, який присвятив багато років своєї професійної діяльності саме вивченню Невицького замку.

"Мені не хотілося, аби цей проект став черговою «картинкою в мережі», тому і робив я його максимально близьким до реальної локації. Звісно, той замок, який я візуалізував, не є точною реконструкцією, адже я не історик і не археолог, але робив усе настільки точно, наскільки це можливо. І звичайно мені хотілося, аби ця робота виглядала максимально привабливо для кінцевого користувача", – каже Іван.

Для того, аби розпочати роботу над візуалізацією, спочатку потрібно було зробити детальну зйомку з дрону, аби зрозуміти, з якими пропорціями можна працювати та що наразі є вцілілим. Саме завдяки фотограмметрії візуалізовані розміри є відповідними до реальних. Також Іван разом з братом, Богданом Нейметом, зробили віртуальний 360 тур. До слова, дах центрального донжону був ще на місці, а вже за два тижні після зйомки, впав.

Окрім того, Іван зробив чимало замальовок замку, ескізів, фотографій текстур, фактур, каміння, які є цінними вже сьогодні, а про те, яке їхнє значення буде через кілька десятків років – годі й казати.

У грі зараз можна пересуватися навколо замку, на подвір’ї, а також всередині кімнат. Наразі це більше гра про дослідження споруди та занурення у тодішнє середовище. Але Іван не виключає можливості подальшого розвитку проекту та створення сюжетів, складних деталей, різних героїв.

Віртуальний архітектор: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі (ФОТО, ВІДЕО)

Віртуальний архітектор: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі (ФОТО, ВІДЕО)

Віртуальний архітектор: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі (ФОТО, ВІДЕО)

Віртуальний архітектор: закарпатець відтворив Невицький замок у комп'ютерній грі (ФОТО, ВІДЕО)

 

21 вересня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів