Закарпатським господарям на замітку: як доглядати за газоном восени

Закарпатським господарям на замітку: як доглядати за газоном восени
Зберігайте, це корисно знати.

 

Підстригання газону

З приходом осені, зменшується ріст трави, причини:

 • Земля охолоджується.
 • Світловий день зменшується.
 • Сонячних днів стає менше.

Тому, частота скошування газону залежить від підростання трави та може проводитись через 10-15 днів. Головне, не допускати переростання трави та надмірної обрізки.

З настанням холодів потрібно підібрати момент і скосити траву за два тижні до настання заморозків. Це, зазвичай, середина жовтня. Бувають і винятки з правила: затяжне бабине літо, або ж навпаки, раннє похолодання. Тоді потрібно орієнтуватися, за прогнозами синоптиків. Важливо, щоб газон не був коротший 5 см. А на зимовий спокій пішов з висотою не більше 8 см. Це необхідно:

 • Для нормальної зимівлі газону.
 • Зменшення імовірності розвитку захворювань.
 • Поліпшення доступу повітря до кореневої частини.
 • Висота від 5 см забезпечує необхідні сили для зимівлі.

Полив трави в осінній час

Якщо вересень багатий дощами, тоді поливати газон нема потреби. А ось, коли спекотно і сухо, у перший місяць осені, тоді поливати можна:

 • Проводити полив не частіше 1 разу на п'ять-сім днів.
 • Не допускати появи калюж.
 • Поливати методом дощування.

У жовтні припиняється полив, адже газон готують до періоду спокою. Надмірне поливання може спричинити ослаблення рослин і розвиток захворювань. Слід запам'ятати: восени газон краще не долити, ніж перелити! Зайва волога може бути згубною для цієї трави.

Процес аерації на ділянці з газоном

Аерація — це процес, який забезпечує доступ кисню до коренів рослин. А ще запобігає застою води в дощову осінню пору. В даному випадку, проводити цей захід можна або спеціальним пристосуванням — аератором, або садовими вилами. Потрібно проколоти землю на газоні на глибину 10-20 см Проводити ці дії слід так:

 • Настав жовтень (при ранніх холодах — кінець вересня).
 • Вибрати сухий, сонячний день.
 • Взяти садові вила.
 • Проколювати землю по всій території з газонною травою на зазначену глибину. Частота відступів: 20-25 см.
 • Дати відпочити газону 4-5 днів: не топтати його і не проводити на ньому ніяких дій.

Трудомісткий процес трохи зіпсує загальний вигляд. Не треба лякатися. З першим дощем нормальний вигляд відновиться. Зате збагачений киснем газон, зможе нормально перезимувати та не втратить сил до весни. А зайва волога не буде застоюватися і з легкістю буде йти вглиб ґрунту.

Підгодівля території

В осінній період підживлення азотними добривами необхідно припинити. У цей час використовуються калійно-фосфорні добрива. При великому бажанні, можна включити в комплекс і трохи азоту, але не перестаратися. Адже азот жене зелену масу, а калій і фосфор — зміцнює коріння рослини. Підживлення потрібно проводити наступним чином: обов'язково у вечірній час., коли ще тепла погода. Після внесення добрива потрібно полити газон, але помірно, однак якщо день дощовий, можна внести добриво, коли починається дощ.

Норма внесення залежить від обраного виду підгодівлі та вказується на упаковці.

Внесення добрив не тільки зміцнить кореневу систему, а покращить загальний стан рослини, дасть їй сили нормально перенести зимові холоди, і додатково допоможе виробити стійкість до хвороб.

Прибирання газону восени

Ретельно прибирати територію, засаджену травою, потрібно аж до настання морозів. Це може затягнутися і до листопада. Навіщо це робити? Для того, щоб в зимовий час трава могла спокійно лежати під снігом і не псуватися від застою вологи, грибкових хвороб і проникнення паразитів, які люблять збиратися під опалим листям і сміттям. Крім того, шар з опалого листя, перешкоджає проникненню повітря до трави. Тому, періодично, в міру появи сміття, опалого листя та жовтіючої трави, потрібно віяловими граблями все прибирати.

Тільки, якщо був заморозок, не можна ходити по траві та проводити на ній які-небудь дії. Коли після обіду трава відтане, відійде, тоді можна вигрібати та прибирати.

Правила поводження з газоном в холодну пору

Правильно все зробивши восени, можна спокійно чекати весни. Головне запам'ятати:

 • З настанням морозів і в дощову пору, скасувати ходіння по газону. Не наступати на траву. Якщо є необхідність просування — потрібно покласти дошки та ходити по них.
 • Обмежити навантаження на газон, поки товщина снігу не досягне 15 см.
 • Не скидати сніг при розчищенні доріжок на газон.
 • Не робити каток на території газону. Не виливати воду в зимовий час.
 • При утворенні кірки льоду, її потрібно розбивати садовими граблями, щоб траві надходило повітря.

Це всі основні заходи, які потрібно знати. Навесні, з настанням тепла, будуть інші турботи.

Виростивши гарний газон, не потрібно восени забувати про нього. Слід подбати про його зимівлю ще з вересня місяця. Регулярно прибирати, проводити аерацію та удобрювати потрібними речовинами. Це допоможе газону легко перенести осінній сезон дощів і зимівлю з мінімальними втратами.

Джерело: Укрмедіа

 

01 жовтня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів