У селі Косонь на Закарпатті готуються до перших виборів в новостворюваній ОТГ

У селі Косонь на Закарпатті готуються до перших виборів в новостворюваній ОТГ
 Згідно прийнятого обласною радою перспективного плану до складу Косоньської сільської ОТГ, у якій 22 грудня цього року відбудуться перші вибори, мають увійти Косоньська, Попівська, Запсонська, Шомівська та Рафайнівська сільські ради з загальною чисельністю населення 7,9 тис. осіб та площею 97 кв. км.

 

Наразі власні доходи цих громад в сумі становлять 9,1 млн грн. За підрахунками консультанти з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлії Траньович, значну частку цих надходжень займає акциз з пального (2,8 млн грн). Надходження від ПДФО в умовах об'єднання складуть 15,5 млн грн. Без врахування акцизу з пального загальний бюджет громади, включаючи базову дотацію та освітню субвенцію, складе понад 41 млн грн. Цих коштів буде цілком достатньо, щоб забезпечити фінансування всіх соціальних об'єктів, які знаходяться на її території, а також для поступового розвитку інфраструктури.  

Також варто відмітити значний туристичний потенціал громади. Про це свідчить і той факт, що у 2018 році бюджет с. Косонь отримав найбільші в області надходження від туристичного збору - 650 тис. грн.

Під час виїзної консультації, яку 7 листопада провели консультанти Закарпатського РВ АМУ, сільські голови Косоні Олександр Товт, Попова Пал Кіш, Запсоня  Василь Бочкоі, Шом Атілла  Гегедюш , Рафайлова Йосип Антал, секретарі сільських рад цікавилися механізмом  формування майбутнього штату працівників апарату ОТГ, створення старостатів, працевлаштування фахівців, які нині працюють в апаратах сільських рад, інвентаризації майна і земельних ресурсів, видачі жителям сіл документів під час «перехідного» періоду та іншими актуальними питаннями, на які отримали відповіді фахівців.

Закарпатське РВ АМУ

 

 

08 листопада 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів