Поблизу Ужгорода облаштовують ще один притулок для тварин (ФОТО)
"Усе почалося років п'ять тому, коли я познайомилася з майбутньою головою нашого благодійного фонду Анжелою Могоритою. Тоді спільно ще з однією волонтеркою Анею збирали вольєр для старенького пса. Якось закрутилося і понеслось, – розповідає волонтерка Ірина Желізка. – Спочатку працювали в групі Кожен має другий шанс, шукали перетримки, допомагали знайти господарів тваринам. А через два роки відкрили благодійний фонд "Кожен має другий шанс" і почали шукати можливості для відкриття притулку".
Мало не щодня на вулицях біля смітників та багатоповерхівок опиняються кошенята й цуценята, а бува на вулицю виганяють і дорослих собак та котів за "неправильну" поведінку чи немічність. Тварини тікають, їх збивають машини – усім їм потрібна допомога. Благодійники шукають перетримки, лікують та стерилізують тварин, а гроші на це збирають завдяки ресурсу в Фейсбуку – своїй групі, яка вже налічує близько 10 тисяч учасників.
Днями на території майбутнього притулку протягом двох днів не покладаючи рук (а ще пилок, молотків, пензликів та іншого реманенту) трудилися волонтери руху Будуємо Україну разом (БУР). За цей час змайстрували і пофарбували карантинні бокси для цуценят та кошенят і окремі для ізоляції більших тварин.
Цікаво, що до роботи БУРу долучитися може будь-хто – немає ані вікових, ані ґендерних меж (щоправда, учасники БУРу, віком ДО 16 років мають приїжджати з батьками, а віком від 16 до 18 мають мати дозвіл батьків). Тому серед майже двох десятків волонтерів часто є школярі. У випадку з ремонтом в притулку до волонтерства долучилася ціла сім'я, яким і самим нещодавно "відБУРили" житло.
"На допомогу нас запросили благодійники з притулку, а ми радо відгукнулися. На Закарпатті осередок БУРу діє з осені із центром у Мукачеві. І цей бурчик у притулку став для нас маленьким ювілеєм – це уже п'ятий ремонт, який ми зробили в області. З притулками плануємо працювати і надалі – вже у березні будемо допомагати благодійникам із ужгородського "Барбосу", – розповідає комунікаторка закарпатського осередку БУР Ангеліна Чирибан.
"Кожен має другий шанс" має окремий проєкт для допомоги котам – "Кицькин дім", в якому зараз мешкає понад 40 пухнастиків. Це теж свого роду притулок, який базується у приватному будинку. Однак, зі слів Ірини Желізки, невідомо як довго буде змога тримати там тварин.
"Зараз для собачого притулку нам вкрай потрібні вольєри для карантину. Нових тварин, які прибуватимуть у притулок, завжди потрібно ізолювати, щоб у разі вірусу не допустити інфікування інших тварин. Плануємо будувати такі вольєри вже найближчим часом і приймемо всіляку допомогу: матеріалами, фінансами, а надто – фізичною працею", – каже Ірина.
Притулок базується у Барвінку і там уже проживає 13 собак.
Охочі допомогти притулку можуть звертатися за телефоном 0968905390 (Іра). Гроші можна надсилати на розрахунковий рахунок із приміткою БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК: ЄДРПОУ 41236875 UA803123780000026004053801555
Або на карту Приват Банку: 4149 4393 9623 3995 (Бабука)
Охочі приєднатися до Всеукраїнського волонтерського проєкту "Будуємо Україну разом" можуть долучитися до телеграм-каналу закарпатського осередку та стежити за новинами у Фейсбук-спільноті.
Ксенія Шокіна для Uzhgorod.net.ua,
фото Ірини Желізки та Ангеліни Чирибан
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
- 24 фахівці БФ "Дерево Мого Життя" надають психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам в Ужгороді, Мукачеві і Сваляві
- "Re-make Uzhhorod": в Ужгороді відбувся ярмарок ручних винаходів
- Ужгородський волонтер Євген Коневич понад 40 разів їздив до військових на фронт. Як ремонтують і відправляють автівки
- Авто, FPV-дрони, РЕБи, мавіки, генератори, зарядні станції передали бійцям 101-ої окремої бригади ТрО Закарпаття
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Майбутні кінологи Закарпатської митниці: дітки з Дніпра пройшли майстер-клас та вишкіл зі службовими собаками
- Випий каву – подаруй військовим «Мавік». ГО «Волонтери Закарпаття» проводять аукціон
- Закарпатка у кареті швидкої допомоги народила двійню
- В Ужгороді волонтери проводять проєкт для жінок "Турбота про себе"
- В Ужгороді не вистачає волонтерів для плетіння маскувальних сіток для військових
- «Дні сакури в Ужгороді» – сьогодні та завтра у місті низка заходів, переважна більшість яких має благодійну мету
- В Ужгороді працює котокав’ярня, в якій живуть 14 котів із притулку
- Зібрав вже 8 мільйонів для захисників: в Ужгороді волонтер з інвалідністю збирає гроші на підтримку ЗСУ
- Закарпатська митниця у День кінолога - про те, як чотирилапі помічники впольовують приховані наркотики, зброю, сигарети, бурштин і навіть валюту
- "Поверни мене з війни": в Ужгороді проводять танцювально-реабілітаційні заняття для військових та їхніх родин
- Студенти УжНУ щодня після пар плетуть маскувальні сітки
- 100 людям вже надали допомогу у реабілітаційному центрі в Ужгороді
- "Війна з тильного боку". Закарпатський письменник Андрій Любка видав нову книгу про війну
- Мрій та дій: у ГО «Неємія» допомагають жінкам створити свій бізнес
До цієї новини немає коментарів