"Примари" та "Каракурти": 13 дронів відправлять військовим закарпатські волонтери

Два дрони "Примара" та 11 — "Каракуртів" відправлять військовим волонтери громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових".
Про це Суспільному розповів керівник напрямку "Рій" цієї організації Володимир Суран.
За словами Володимира Сурана, гроші на комплектуючі до безпілотників зібрали з грудня минулого року. Тоді ж розпочали виготовлення нових моделей дронів, які назвали "Каракурти".
"Назва "Каракурт", тому що це особливість цих моделей дронів. Вони жалять, гинуть, але доставляють ворогу велику шкоду. Вони мають здатність пролітати над усіма засобами радіоелектронної боротьби. Вони чутливі, тому що керуються оптоволоконним кабелем, на який наразі негативного впливу нема, сигнал передається і дрон керується та долітає до розвіданої цілі й знищує її", — розповів Володимир Суран.
За словами Володимира Сурана, на виготовлення одного такого дрона волонтерам необхідно 35 тисяч гривень для 5 кілометрового дрона і 50 тисяч гривень для 10 кілометрового. Деякі деталі волонтери самостійно виготовляють на ЗD-принтерах, проте більшість деталей закуповують із-за кордону.
До теми
- «Я тримав біля себе гранату»: боєць 128-ї бригади про найважчі бої
- Як на Закарпатті пробують закривати вакансії через прямий діалог бізнесу та молодих людей
- Ціновий фон: закарпатський ринок у загальноукраїнській тенденції сезонного підвищення і зниження
- На Закарпатті школярі вчилися спостерігати за птахами та досліджувати кліматичні зміни
- "Я хочу, щоб дитина бачила, що таке сім'я": історія прийомної мами Ольги Мурашко
- Музикант Шандор Шрайнер запрошує сьогодні на ювілейний концерт-бенефіс «Музика мого життя»
- Від фронту до Закарпаття: як гуманітарна місія «Проліска» створює умови для життя в тилу
- "Я тут, щоб захищати вільний світ" - уйгур Каюм з Канади приєднався до 101 бригади територіальної оборони
- Сім місяців на позиціях із мрією зробити коханій пропозицію: історія бійця мотопіхотного батальйону 128 огшбр
- ТОП-10 українських письменників, які писали про Закарпаття
- “Золота година” для серця: як в Ужгороді рятують пацієнтів з інфарктом і повертають до життя
- В Ужгороді подарують вишиванки пораненим військовим
- У рамках урочистого відкриття п’ятизіркового готелю Apartel Kosyno Family Resort було встановлено Рекорд України — «Найвищий в Україні крокембуш»
- «Взаємна турбота” – Рух підтримки закарпатських військових реалізовує соціальний проєкт на Закарпатті
- «День бабака» на передовій: Герой України Олексій Михайлов – про досвід перебування на «нулі» протягом майже одного року
- В Ужгороді презентували книгу «Карпатські контрасти»: про що вона
- Перевірка овочів та фруктів на вміст нітратів в Ужгороді: чи фіксують у них перевищення рівня токсичності
- Шлях пацієнта: від першого симптому до стентування у кардіоцентрі
- "Того дня мені довелося пройти 5 км, частину цього шляху я тягнув пораненого побратима": історія бійця 128-ї бригади
- У четвер в Ужгороді згадають героя-прикордонника Віктора Синька


До цієї новини немає коментарів