Медики Закарпаття, які лікують хворих на COVID-19, завершили свою першу семиденну зміну

Вікторія Михайлівна, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії "Найважче – перший раз одіти костюм і в ньому побути 4 години, потім адаптовуєшся, до будь чого в житті людина звикає."
Тарас Андрійович, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії "Ми усвідомлено йшли перші 4 бригади, сформувалися ті, хто хотіли, ніхто нікого з-під палки не ганяв, сказали, треба помогти, треба помогти.
Захист маємо весь, у достатній кількості, він використовується, використовується швидко, швидко використовуються дезінфекційні розчини, яких треба у величезних кількостях для правильної обробки, для своєї безпеки, для безпеки хворих.
4 години у захисному костюмі і респіраторі – це важко, треба було навчитися правильно одягати, як правильно знаходитися у ньому, виконувати маніпуляції. Дві пари рукавичок, комбінезон, верхній халат, шапочки спеціальні, щиток.
Ми жили в хірургічному відділенні ось цей 3 поверх. На вулицю ми не виходили. Харчувалися – лікарняне нам носили, хороше, кухні велике спасибі, вони гарно готували, тут нічого такого не було. Душеві у нас є, є гаряча вода."Наразі у Обласній клінічній лікарні перебуває 17 хворих на COVID-19
Юрій Яцина, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні.
"У нас на 4 поверсі хірургічного корпусу організовано палати інтенсивної терапії, в яких ми можемо розмістити 6 хворих, які потребують допомогу апаратну і які є кисневозалежні. І відділення тара кальної хірургії знаходиться під відділення інтенсивної терапії, у нас є 25 ліжок, у яких знаходяться хворі із середньою ступеню важкості. На даний час у нас 17 хворих – 5 у реанімації, 12 у загальних палатах".
Хворих лікують симптоматично, вакцини чи ліків від COVID-19 поки немає.
Василь Ярославович, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
"Зараз пацієнтам страшно, вони налякані і більшість людей не мають епіданамнеза, вони не розуміють як вони заразилися, це зараз не контролюється. Немає такого, як раніше, що я контактував із кимось приїжджим з Італії, я контактував із кимось приїжджим із Чехії або ще щось, інфекція шириться серед нас. Тому, якщо люди думають , що це усе жарти, то вони дуже наївні і більшість людей у нас у відділенні думали так само, але зараз люди налякані. Тому максимально якщо ви хоч трішки поважаєте лікарів, медсестер і самих себе, будь ласка, не підвергайте на ризик себе, своїх близьких, тому що є купа людей, які по чиїсь дурості, безвідповідальності, їм доводиться ризикувати своїм життям, тому до цього треба поставитися відповідально. Тому що, я не розумію, як людина не може висидіти вдома, у безпечних умовах. Уявіть собі, що медики працюють в закритому приміщенні у небезпечних умовах, і вони ні на що не жаліються. І коли я чую, що люди не мають чим зайнятися - це смішне. Можна розвиватися, читати книжки, займатися спортом. Люди мають думати колективно. Не дивлячись на хорошу погоду, зараз дерева усі розпустилися і дуже класно гуляти і всім хочеться вийти на повітря, але максимально стримуйтеся. Ми цю пандемію ніколи не зупинимо, якщо усі будуть безвідповідально".
Щоб подякувати за роботу, із медичною бригадою, яка відпрацювала свою першу зміну, зустрівся Олексій Гетманенко, в.о. голови Закарпатської ОДА.
"Вони відпрацювали 7 днів не виходячи навіть на подвір’я в одному приміщенні і вони великі молодці. Я прийшов для того, щоб поспілкуватися з ними щоб вияснити чи є у достатній кількості засоби індивідуального захисту, вони радісні, бадьорі і готові далі працювати. Вдячний кожному і дуже радий, що серед них велика кількість молодих людей, саме на них – це наше майбутнє, вони великі молодці, що так згуртувалися, сьогодні уже інша бригада поступила на чергування.
Усі наші заклади мають більш ніж на 2 тижні запасів. В межах тижня область вийде на перше місце по індивідуальному захисту медичних працівників".Наразі до роботи приступила наступна бригада медиків. Їх зміна триватиме до суботи.
Пресцентр Закарпатської ОДА
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі











До теми
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- «Замки Закарпаття»: в краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили нову експозицію
- Ще двох закарпатців звільнено з російського полону
- Сучасний дефібрилятор закарпатській команді ветеранів Gladiator передав Словацький паралімпійський комітет
- Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького святкує 80-річчя: міжнародна конференція зібрала науковців із України та з-за кордону
- Унікальна операція на Закарпатті: військовому встановили 3D-протези обох ніг
- Стали відомі імена переможців конкурсів на здобуття обласних галузевих премій за 2024 рік
- До Ужгорода завітає з концертом Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
- На Мукачівщині підбиття підсумки Міжнародного скульптурного симпозіуму
- Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- Під час сьогоднішнього обміну з російського полону в Україну вдалося повернути ще трьох захисників-закарпатців
- У рідне село після російського полону повернулися двоє військових із Рахівщини
- На Закарпатті відбудеться 2-ий щорічний «ECO FILM FESTIVAL by CHYSTO. DE?!»
- На Закарпатті відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- «Карпатський скульптурний шлях» - на Закарпатті триває Міжнародний скульптурний симпозіум
- У Сваляві на всеукраїнській конференції обговорюють інклюзивний туризм та відновлення економіки
До цієї новини немає коментарів