Ужгородець Борис Видиш про улюблене хобі: «Люблю риболовлю за красу нашого краю!»
Риболовля – це, перш за все, спілкування з природою, а не набивання холодильника рибою. Так вважає ужгородець Борис Видиш, для якого риболовля – улюблене хобі вже довгі роки.
– Коли приїжджаєш на водойму, а там – роздолля, тиша, чисте повітря і немає міської суєти. Парує водичка, качки літають, навкруги краса… У такі моменти єднаєшся з природою і насолоджуєшся нею, – розповідає Борис.
Чоловік займається любительським рибальством майже все своє життя. Пригадує, що любов до цієї справи прищепив йому батько. Ще у шість років піймав свою першу трофейну рибу – 5-кілограмового головня.
– Тоді я почувався справжнім рибалкою. Відтоді, мабуть, і з’явився потяг до риболовлі. Я виріс в Оноківцях. А ви ж знаєте, що з такою природою та такою кількістю водойм не полюбити риболовлю було просто неможливо. Починав я зі звичайної махової вудочки, а моя зустріч зі спінінгом відбулася десь після 20-ти років. Спочатку це був звичайний китайський спінінг, а вже пізніше я придбав якісну японську котушку. Звичайно, коли у мене з’явилася якісна вудка, то й виникли нові можливості для хорошої риболовлі, – розповідає чоловік.
Майже весь свій вільний час Борис проводить на риболовлі. Та й живе майже біля самої річки Уж. Тож, тільки-но з’являється вільний час – гайда на рибалку. Утім не Ужем єдиним. Чоловік рибалив майже на всіх водоймах Західної України. Але все-одно найбільше любить рідну Тису.
До риболовлі зазвичай готується ретельно. Складає снасті, прикорм і наживку. Заздалегідь копає черв’яків. Усі котушки мають пройти технічне обслуговування, спінінги мають бути ретельно упаковані. Звичайно, якщо їде ціла компанія, то потрібно подумати і про польову кухню, продукти харчування, наметове містечко, інвентар та обладнання. Тож збори досить довгі. Зате на рибалці Борис відпочиває і відновлює життєвий баланс.
– Той, хто бодай раз побував на водоймі з вудкою, насолодився свободою, ні з чим незрівнянною радістю спілкування з природою і зловив першу в своєму житті рибу, ніколи цього не забуде, – ділиться враженнями чоловік. – Процес лову риби настільки захоплює, що з часом переростає у всепоглинаючу пристрасть. Це заняття мене настільки поглинуло, що зараз я навіть веду програму «Карпатське рибалля» на 21 Ungvar TV. Що стосується пори року, то найбільше рибалити я люблю влітку. Це дуже класно, бо можна й купатися, й рибалити, і спати під відкритим небом.
Найбільшою рибиною, яку довелося піймати Борису на спінінг, була щука близько трьох кілограмів. Ловив і крупного сома – 6 кг. Утім, найбільший улов – це амур вагою 12 кг (на карповий бойл). Упіймав його чоловік на озері Шаланки, що на Виноградівщині.
Утім, чоловік наголошує на тому, що в риболовлі насолоджується самим процесом.
– Потрібно пам’ятати, що риболовля – це, перш за все, єднання та спілкування з природою. Потрібно керуватися правилом «Зловив – відпусти!» Тому щосили ми стараємося боротися із браконьєрами та тими, хто забруднює русла річок. Іноді навіть риболовлю починаємо із розчищення водойми від сміття, – розповідає чоловік.
У сім’ї Видишів люблять рибалити всі. Навіть маленька донечка Софія. А дружина у всьому підтримує і спокійно відпускає свого чоловіка на рибалку.
Що стосується мрій, то Борис дуже хоче колись порибалити на лосося на Алясці, а також половити рибу у відкритому морі.
– Це своєрідна філософія. Спокій думок, – каже чоловік. – Навіть якщо це не море, але тільки річка, вона сама собою очищає тебе і заряджає своєю енергією. Сам процес дозволяє багато подумати про життя та перемкнутися. Загалом рибальство – це не про рибу, а про красу нашого краю.
Христина БІКЛЯН, Карпатський об'єктив
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Спортсменка та авторка блогів станцювала на льоду найвисокогірнішого закарпатського озера
- В Україні забороняється вилов риби:де саме та які є винятки
- Щиро вітаємо з Новим, 2024-им, роком!
- Додаткових вихідних на Різдво та Новий рік не буде
- Частина Європи у Закарпатті - як живе один з мікрорайонів міста над Тисою (ВІДЕО)
- Масова загибель риби: на Мукачівщині екоінспекція досліджує причину мору
- Закарпатцям - про правила поведінки під час відпочинку біля водойм
- Рятувальники – закарпатцям: проводити дозвілля на берегах річок може бути не лише весело, а й небезпечно
- В центрі Ужгорода помітили косулю (ВІДЕО)
- Майже 1,5 м сягнув рівень води в річці Уж. Яка ситуація з підтопленнями в Ужгороді
- В Ужгороді презентують аналог муралу, зруйнованого окупантами в Старобільську (ВІДЕО)
- На Закарпатті розпочинається заборона на вилов риби у зимувальних ямах
- В Ужгороді бібліотека проводить терапевтичні й антистресові заходи (ВІДЕО)
- У водойми Закарпаття випустили 8600 мальків та 1400 цьоголіток струмкової форелі
- На Закарпатті продовжують зарибнювати водойми
- В Рахівському районі протягом доби зафіксовано два отруєння грибами
- На Закарпатті з 10 вересня заборонять вилов риби
- У басейн Тиси на Закарпатті випустять близько 65 тисяч мальків струмкової форелі
- Найбільше гірське озеро України Синевир рекордно обміліло через засуху (ФОТО)
- ЦНАП Ужгородської міськради завтра не працюватиме
До цієї новини немає коментарів