Присязі бути! Як проходить військовий збір у карантинних умовах в УжНУ

Цього року через пандемію військовий збір переносили два рази з надією, що його все ж можна буде провести у звичайних умовах. Проте карантинні обмеження все ж внесли свої корективи – військовий збір відбувся, однак в новому форматі. Студенти не поселилися у військові казарми, але так само сумлінно виконують всі передбачені для них завдання невеликими групами на свіжому повітрі. І, як запевняє завідувач кафедри, полковник запасу Василь Олійник, матеріальна база військової кафедри дозволяє провести збір відмінно: «Студенти дуже чекали на військовий збір, оскільки без збору не було б і присяги. Зараз ми керуємося відповідним розпорядженням, яке дає нам можливість провести військовий збір при кафедрі військової підготовки. Звісно, проведення збору у військовій частині має свої переваги, проте ми були повністю готовими прийняти і нові умови. Ми закупили маски, антисептики, рукавички. Щоранку лікар проводить студентам та викладачам температурний скринінг та двічі на день відбувається санітарна обробка приміщень. Ми розподілили програму на 3 цикли по 5 локацій, а студентів розформували на групи по 10-15. Тож, ми зробили все, що від нас залежить, для безпеки наших студентів».
Розпочався військовий збір 13 липня. Зараз студенти активно знайомляться з організацією служби на військовій частині, вивчають стройові прийоми, основи тактичної медицини та багато іншого. Ділиться першими враженнями від збору студент Юрій Якубець: «Сьогодні у нас заняття проходитимуть на кафедрі військової підготовки. Зокрема, ми матимемо змогу оглянути БМП. Викладач детально нам розповідатиме про всі нюанси роботи з бойовою технікою і ми зможемо й самі оглянути машину. Я дуже задоволений, що військовий збір все-таки відбувся. Це час, коли ми можемо пригадати й структурувати всі знання, які ми отримали протягом навчання і здобути нові навички. Є студенти, які вважають, що краще б збори проходили на базі військової частини. Проте, я думаю, що це найкращий вихід у сьогоднішній ситуацій і ми не маємо права на нарікання».
Поки одна підгрупа знайомиться з роботою бойової техніки, в іншої тим часом проходить заняття із вогневої підготовки.
«Зараз у нас відбуваються ситуативні навчання у реальному часі. Ми стараємося із практичної точки зору підготувати студентів до всіх умов. Студенти обмундировані в необхідне екіпірування – оригінальні бронежилети в повній вазі, каски і в такому вигляді виконують команди згідно статуту та відповідно до умов ведення бойових стрільб. Ми прагнемо відтворити цілковиту бойову обстановку, щоб студенти виявились фахово підготовленими до екстремальних умов. Адже у програмі збору також навчальні стрільби на полігоні, а щоби допустити студента до бойової зброї необхідно бути впевненим, що він готовий до цього і теоретично, і практично» – зазначає командир навчального взводу Володимир Луцький.
Для студентки Дарії Коловської такі заняття є одними з улюблених: «Особисто мені найбільше до вподоби заняття, які стосуються практичної частини. Наприклад, підготовки до стрільби. Те, що ми проходимо збір на базі військової кафедри, трохи полегшує нам завдання. Проте великим плюсом такого виду збору я вважаю те, що з нами працюють викладачі, яких ми вже добре знаємо, і які максимально стараються допомогти нам у опануванні нашого фаху вже другий рік. Тим більше, на військовій частині у нас також була можливість побувати. У мене залишаться тільки позитивні враження від збору, адже зараз ми так багато часу проводимо разом, більше дізнаємося один про одного та надолужуємо те, що недовчили. А також маємо можливість повністю зануритися у військову атмосферу».
Важливим для студентів військової кафедри є і вивчення основ тактичної медицини, які допомагає опанувати полковник Євген Баргман: «Одним із курсів, які я читаю для наших студентів, є курс з тактичної медицини. На курсі ми навчаємо надавати першу домедичну допомогу під час бойових дій у військово-польових умовах. Студентам надається як теоретична інформація, так і проводяться практичні заняття з першої домедичної допомоги під час критичних кровотеч, вивільненню дихальних шляхів, торакальних поранень легенів та інших бойових та небойових травм, зокрема, опіків, переломів, переохолоджень, надання допомоги при шоковому стані пораненого. Для навчання у нас є аптечка стандарту НАТО першого рівня IFAK. Також ми навчаємо наданню медичної допомоги за стандартами НАТО, які адаптували до наших бойових умов та враховуючи наш досвід під час проведення антитерористичної операції».
Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр УжНУ
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Двоє науковців УжНУ увійшли до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України
- 60% українського експорту — агро: в УжНУ обговорили виклики і перспективи з міжнародними партнерами
- EFFUSE-win у полі: перші спостереження, проби та фенологічні дослідження
- Наука, що рятує природу: Словаччина й Україна реалізують спільний екопроєкт у Карпатах
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
- Стоматологічний факультет УжНУ став співорганізатором міжнародної конференції з питань судово-медичної експертизи
- Студенти УжНУ завершили стажування в Ужгородській міській раді
- В УжНУ обговорюють актуальні проблеми світової економіки, міжнародних економічних відносин та міжнародних комунікацій
- Студенти-юристи УжНУ знайомилися із роботою Ужгородської міської ради
- Форум «Жінки – лідерки змін. Роль жінок у процесах відновлення та розвитку громад» триває в Ужгороді
- В УжНУ триває Українська школа з еволюційної біології – USEB 2025
- Працівник УжНУ, а зараз старший солдат ЗСУ Максим Шелепець нагороджений «Золотим хрестом»
- Відбулося підписання партнерської угоди щодо реалізації польсько-українського проєкту «Молодь Карпат за eco-smart освіту»
- Міжуніверситетська біологічна зимова школа – 2025
- УжНУ спільно з Харківським нацуніверситетом імені В.Н. Каразіна запрошують на Українську школу з еволюційної біології – USEB 2025
- «Незламні: досвід США для освітньої реінтеграції ветеранів»: дискусія в Ужгороді
- Викрито схему ухилення від мобілізації на Закарпатті: слідчі поліції повідомили про підозру доцентці університету, яка за хабарі влаштовувала чоловіків на навчання
- В УжНУ проректори закладів вищої освіти з усієї країни обговорювали проблеми та виклики євроінтеграції української науки
- УжНУ - у рейтингу найкращих університетів світу
До цієї новини немає коментарів