На кафедрі військової підготовки перед присягою триває навчальний збір

Замість казарм – навчання на відкритому повітрі. Карантин не робить винятків, тож цьогорічний навчальний збір на кафедрі військової підготовки УжНУ змінив формат. Яким чином слухачі кафедри підбивають підсумки вивченого й готуються до складання присяги, – дізнавався Медіацентр.
Перед навчальним збором усі курсанти повторно пройшли військово-лікарську комісію, розповідає завідувач кафедри військової підготовки Василь Олійник. «Це потрібно для того, щоб упевнитися, що за два роки навчання їх стан здоров’я не погіршився і вони так само придатні до військової служби. А з огляду на карантин ми також попросили курсантів заповнити анкети щодо ймовірних ризиків, пов’язаних із COVID-19»
О 8:45 усі збираються на шикування. Тепер, крім звичної перевірки присутніх та оголошення розпорядку на день, курсантам проводять температурний скринінг. Якщо температура вища за 37.2 – до занять не допускають.
«Протягом трьох тижнів навчального збору курсанти закріплюватимуть свої знання на практиці й здобуватимуть нові. Ще один тиждень відведено на підготовку до держіспиту й складання присяги, – розповідає Василь Олійник. – Кожен взвод (а їх у нас 5) має заняття в окремій локації на свіжому повітрі. Маємо й один навчальний день у військовій частині – цього року, на жаль, довелося обмежити перебування там. Тож солдатської каші, так би мовити, не скуштують».
Вогнева підготовка, тактична медицина, військово-інженерна підготовка, робота з озброєнням, БМП та робота в психологічній лабораторії – ось далеко не повний перелік дисциплін, які протягом місяця прослухають курсанти.
На заміну 4 тижням життя у казармах військової частини навчальними класами у період карантину стали зелені зони поблизу кафедри. Так, у перший тиждень збору на одній галявині курсанти вчилися шукати міни, на сусідній – розбирали автомати, трохи далі – відпрацьовували вогневу підготовку, а на території навчальної лабораторії тактики вивчали тактичну медицину. Ще один взвод протягом дня перебуває у військовій частині.
На випадок поганої погоди мають укриття. Також у розпорядженні актовий зал «зеленого корпусу» та великі авдиторії кафедри, аби дотримуватися соціальної дистанції.
Присягу на вірність українському народові цього року курсанти складатимуть без публічних урочистостей на площі Народній. Обмежаться лише «своїми» на майданчику біля кафедри.
«Шкода, що через карантин вони не зможуть відчути солдатського життя у казармі. Це завжди особливий етап навчання на кафедрі. Однак виходимо з того, що маємо. Зрештою, військовий повинен бути готовим до непередбачуваних ситуацій та гідно давати їм раду», – резюмує Василь Олійник.
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ
До теми
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- Мріє повернутися у звільнений Маріуполь: Кіра Обединська про поранення, вивезення у ДНР і нагороду "Майбутнє України"
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- Інклюзивна кав’ярня “Янгол” святкує першу річницю: з якими викликами зіштовхнулися в роботі
- Василь Мирявчик: «Я би хотів, щоб люди були добрішими до людей із інвалідністю»
- Олександра Козоріз: "Слово, до якого підходиш навшпиньки, віддячить рясно"
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Словаччина – це не лише Фіцо. Як країни співпрацюють на урядовому рівні?
- «Дерево мого життя»: як на Закарпатті створюють безпечний простір для психологічної підтримки
- «Захищати Україну – мій обов’язок»: полеглий Максим Чомоляк був великим патріотом України
- Пам’яті барабанщика, військовослужбовця 46 бригади ДШВ, ужгородця Антона Рабела
- "Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
До цієї новини немає коментарів