В мережі показали, як зсередини виглядає Ужгородський поштамт в стилі модернізм (ФОТО)

В мережі показали, як зсередини виглядає Ужгородський поштамт в стилі модернізм (ФОТО)
Про це у соцмережі фейсбук пише спільнота Uzhhorod Modernism.

 

"Нарешті нам пощастило потрапити всередину ужгородського поштамту і побачити на власні очі просто космічний інтер'єр, якому без п'яти хвилин століття. Ділимося з вами враженнями і світлинами!

Коли з напівтемного коридору ви потрапляєте в двоповерховий атріум будівлі, то флорентійський синдром вам гарантовано — цей храм світла із законсервованим збереженим інтер'єром просто вражає. Гігантська скляна стеля, величезне вікно-термометр на сходовому майданчику, скляні перегородки під сходами, скляні панорамні вікна на другому ярусі, прозорі панелі зі склоблоками на підлозі — світло пронизує цей легкий повітряний простір і вводить вас у стан невагомості.

В атріумі будівлі втрачається відчуття часу і простору. Ви немов би потрапили до машини часу, але зовсім незрозуміло, куди вона вас перенесла — в минуле чи майбутнє. Абсолютно футуристичні форми та геометрія простору тут поєднуються із майже стімпанковими латунними деталями.

Ні, це все ж таки минуле. Міжвоєнний модернізм. Політ архітектурної думки геніального Йозефа Ґочара, визнаного найвидатнішим чеським архітектором XX століття. Живе втілення функціоналізму в склі, бетоні та металі — колишній поштовий та телеграфний уряд Першої Чехословацької республіки.

Ця будівля побудована у 1930 році і розташована на вступі до модерністського кварталу Малий Ґалаґов. Мріємо, що колись цей квартал заслужено увійде до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. А поки що продовжуємо відкривати його для самих себе і для вас", пише Uzhhorod Modernism.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

02 грудня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів