Смакота і не тільки: Що і за скільки продають на різдвяному ярмарку в Ужгороді? (ОГЛЯД)
З десяток ярмаркових будиночків зранку ще "сплять". "Оживають" після обіду й ближче до вечора. Асортимент тут досить широкий, хоча й доволі традиційний для ужгородських ярмарків. А от конкуренція не надто висока, адже й продавців менше, і представити постаралися максимально різноманітні товари. Однак попри те ціни тут не "кусаються".
На ярмарку представлені пряники ручної роботи – тут тобі і улюблені казкові персонажі, і новорічні – під чи на ялинку, і цілі подарункові набори. Ціни, каже продавчиня, різні, залежно від складності виробу та його розміру. Так, найменші і найскромніші прянички знайдете від 10 гривень, трохи більші по 25 і 35, а найдорожчі із ручним розписом по 70 за штучку. Подарункові набори від 110 й до 230 гривень.
Ароматні глінтвейни пропонують як алкогольні з білого та червоного вина, так і безалкогольні – на основі соку. В усіх них побачите фрукти: яблучка, апельсини тощо. Ціни на глінтвейн у продавців однакові: 20, 30, 40 гривень за малий, сердній та великий стаканчик відповідно. Тож обирати можна не гаманцем, а за смаковими якостями.
"На вина ми ціни не міняли – як було минулого року 90-100 гривень за пів літру, так і залишилося. Так само і наливки: від 100 до 120 гривень. Хоча розхідні матеріали (стаканчики, серветки) дорожчають, – розповідає один із учасників ярмарку Василь Головачко. – Але, знаєте, так приємно бачити, як люди радіють! Вони підходять, щось пробують, щось купують і діляться, що дуже скучили за ярмарками та фестивалями. Людям дуже бракує свята у цей непростий період. На вихідні люди були, побачимо, як у будні буде. Більше збираються ввечері або після роботи. І знаєте що приємно? Люди самі стараються дотримуватися дистанції, тримаються одне від одного на відстані".
Асортимент алкогольних напоїв широкий. І кожен продавець може запропонувати щось своє. Хтось трохи дорожче, хтось трохи дешевше. Тут уже обирайте на смак. Що пропонують, дивіться на фото:
Продають тут і продукти бджільництва: є мед, прополіс, різні настоянки, свічки, пряники тощо.
За баночку 0.5 липового, гречаного, акацієвого, лісового та меду з різнотрав'я просять 110 гривень.
Карпатські чаї по 30.
Вибір сирів теж широкий: козячий, овечий, зі спеціями, вурда, бриндза коштують по 200-250 грн за кілограм. Є й мініпропозиції: сирні коники чи косички по 10 грн за штуку.
Продають і непродовольчі товари. Приміром, є ятка із виробами з вовни. Тут знайдете різноманітні капці, носочки, м'які іграшки тощо. Продавець жартує, що може утеплити шкарпетками усіх: від місячної дитинки до людини у поважному віці. Ціни на теплі носки стартують від 100 гривень на дорослого. Утеплені м'якенькі тапочки можна придбати від 160 до 230 гривень. І головне – не забувайте торгуватися! Тут з радістю поступляться кількома гривнями на кавіль у сусідній ятці.
А для завбачливих господинь та господарів тут уже пропонують і прикрашені корзиночки на Водохреща. Їхня вартість від 130 й до 350 гривень.
Коли вже придбали все, чого душі забажалося, пора поїсти смачненького й покавувати. Адже на ярмарці пропонують не тільки глінтвейн. Тут ще можна випити чаю чи кави (навіть у їстівному стаканчику з шоколадом) і посмакувати вафлями або трдельніками із найрізноманітнішими начинками. Ціни на них дивіться на фото нижче:
Ну а що за ярмарок в Ужгороді без шашликів? Вони теж є. Але не на самій площі, а у сквері навпроти. Тут стоїть пересувний фудкорт і витають аромати шашлику, смажених ковбасок та овочів гриль. Продавці подбали про безпеку відвідувачів. Тому встановили кілька столиків, але зі значною дистанцією. Мангал також відгороджений заборчиком, щоб допитливі покупці не підходили до страв занадто близько.
Продавці ярмарку всміхаються: люди кажуть, що на ярмарку зустрічаються з тими, з ким живуть поруч і не можуть зустрітися місяцями! Приходьте на ярмарок і ви. Можливо, приємні зустрічі чекають і на вас.Святковий ярмарок триватиме до 8 січня.
Ксенія Шокіна для Uzhgorod.net.ua
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- В Ужгороді презентують видання «Персональна справа Івана Чендея: історія роману “Птахи полишають гнізда…”»
- В Ужгороді відбудеться традиційна акція «Письменник за прилавком»
- У суботу в Ужгороді презентують дитячу повість «Фортель і Мімі»
- На Закарпатті оцифрували одну з найстаріших церков України - Горянську ротонду
- В Ужгороді триває фестиваль “Музичне сузір’я Закарпаття”
- Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
- Казковий дивосвіт і розмай творчостід емонструє ювілейна виставка Людмили Губаль
- В Ужгороді відбулася прем’єра фільму про життя гуцулів «Оберіг»
- Світлини ужгородського фотографа увійшли до 30 найкращих на виставці у Парижі
- XXI Міжнародний фестиваль класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» стартує сьогодні в Ужгороді
- Пам’ятник Йосипу Бокшаю і Адальберту Ерделі в Ужгороді: історія міста
- В Ужгороді відбудеться виставка картин дружин полеглих воїнів - долучилися близько 300 жінок
- Завтра в Ужгороді - зустріч із письменницею, журналісткою та громадською діячкою Зоєю Казанжи
- Сьогодні в Ужгороді презентують «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти»
- 11-річна ужгородська співачка Валерія Білецька протягом дня здобула два перші місця у двох міжнародних конкурсах
- В Ужгороді завтра відбудеться творча зустріч із Шевченківським лауреатом Мирославом Дочинцем
- Унікальні фрески Горянської ротонди відтепер доступні у цифровому форматі
- В Ужгороді у скансені відкрили виставку майстрів народної творчості «Джерело традицій»
- "Військові люди_Цивільні люди": ужгородців запрошують завтра на перформанс
- Два тижні триватиме у Ужгороді виставка знаного художника, скульптора, лауреата обласної премії імені А. Ерделі та Й. Бокшая Василя Тимка
До цієї новини немає коментарів