Стало відомо, хто із закарпатців має право на отримання «карантинних» 8 тисяч гривень

22 грудня відбувся спільний брифінг начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек та заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Галини Руснак. Говорили про виплату «карантинних» 8 тисяч гривень та перерахунок пенсій з 1 січня 2021 року.
З 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2».
Зазначеним Законом передбачено надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень застрахованим особам.
І. Право на отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:
наймані працівники, які:
– на 10 грудня 2020 року ПРАЦЮЮТЬ за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;
– за яких роботодавець нарахував та сплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за ІІІ квартал 2020 р.;
– середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;
фізичні особи – підприємці, які:
– на 10 грудня 2020 року ЗАРЕЄСТРОВАНІ 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці (перевірити факт реєстрації – https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше, ніж за 3 місяці;
– не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.
Перевірка відповідності ОСНОВНОГО виду економічної діяльності роботодавця переліку видів діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи та факту нарахування і сплати ЄСВ, здійснюватиметься засобами порталу «ДІЯ» автоматично при поданні заяви.
Перевірити зарахування стажу (сплату ЄСВ), розмір заробітної плати можливо за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurer на вебпорталі Пенсійного фонду України (знадобиться електронний підпис, Bank ID або Mobile ID (GOV ID).
ІІ. Строки звернення за виплатою
Попередньо заяви на виплату одноразової допомоги застрахованим особам приймались до 21 грудня 2020 р. включно. Однак Кабінет Міністрів України продовжив до 31 грудня цього року реєстрацію на порталі та в додатку «Дія».
Разом з тим, слід врахувати, що ті, хто подасть заявки до 28 грудня, отримають цю виплату 31 грудня. Хто після 28 грудня – отримають 8 тисяч вже у січні 2021 року.
ІІІ. Порядок звернення за виплатою
Заява для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заповнюється ВИНЯТКОВО в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка порталу «Дія» («Дія»).
Як отримати послугу на порталі?
1. Знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.
2. Зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
3. У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам».
4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
5. Необхідно підтвердити поточне місце роботи.
6. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
7. Перевірити та надіслати заповнену заяву.
8. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.
Як отримати послугу в мобільному застосунку?
1. Завантажити застосунок «Дія» за посиланням: https://go.diia.app
2. Авторизуватись у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
3. У розділі «Послуги» натиснути «Отримати допомогу».
4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
5. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
6. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.
Заповнення заяви:
У заяві автоматично формуються:
– реєстраційний номер облікової картки платника податків АБО серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
– адреса місця проживання;
– належність найманого працівника чи фізичної особи – підприємця до категорій осіб, які мають право на виплату одноразової допомоги (підтверджується шляхом проставлення відповідної позначки в заяві).
Застрахована особа вноситься номер банківського рахунка заявника – за стандартом IBAN (одноразова допомога виплачується винятково на банківський рахунок. У разі відсутності банківського рахунку його необхідно відкрити у будь-якому обраному банку),
Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.
Відповідальність за недостовірні відомості
У разі подання недостовірної інформації допомога підлягає поверненню.
Якщо особа не поверне кошти добровільно протягом 10 робочих днів з дня надсилання рішення територіального органу ПФУ про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, вони будуть стягнуті державною виконавчою службою в примусовому порядку.
Рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги розміщуватимуться на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurer із одночасним SMS повідомленням, за наявності мобільного номеру телефону.
За попередніми підрахунками, в Закарпатській області право на отримання одноразової матеріальної допомоги матимуть близько 10 тисяч найманих працівників та близько 14 тисяч фізичних осіб-підприємців.
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
До теми
- 6-річний Олег Риган з Оноківців потребує майже 3 мільйони доларів на лікування
- Закарапатці можуть подаватися на премію для стартапів IDF Awards 2024
- 100 людям вже надали допомогу у реабілітаційному центрі в Ужгороді
- Вимушені канікули із відпрацюванням по суботах? Як ужгородські школярі наздоганятимуть програму
- Ситуація із захворюваністю на ГРВІ та грип Закарпатті загострилася, школярі майже по всій області на карантині чи дистанційному навчанні
- Благодійники з Польщі передали закарпатським рятувальникам три потужні мотопомпи, які допоможуть ліквідовувати наслідки підтоплень
- Історія закарпатського медика, який під обстрілами рятував життя пораненим херсонцям
- "Подарунок від Янгола": в Ужгороді волонтери збирають подарунки для літніх людей, вихованців дитбудинків та дітей у зоні бойових дій
- Будівництво гаража: як заощадити час та гроші
- Закарпатець Олександр Папіш презентував для учнів 1-4 класів безплатний інтерактивний мобільний застосунок
- БФ «Карітас святої Анни» передав на Берегівщині медичні ваучери для ВПО
- Як у Берегові працює Центр підтримки ВПО
- На Закарпатті волонтери почали проєкт для військових «Повернення до життя»
- Простір підтримки для переселенців відкрили на Закарпатті (ВІДЕО)
- Медіацентру УжНУ – 10 років! (відео)
- В Україні офіційно завершено карантин (ВІДЕО)
- Новинка: з’явилось закарпатське крафтове борошно із органічного зерна
- Як переселенців приймають у Великобичківській громаді
- На Ужгородщині відкрили нове шелтерне містечко
- Пенсіонерка із Чопа сплела для ЗСУ близько 900 пар шкарпеток
До цієї новини немає коментарів