Як захистити мешканців мікрорайонів Доманинці, Радванка та Підлипники від підтоплень?

Як захистити мешканців мікрорайонів Доманинці, Радванка та Підлипники від підтоплень?
Про це говорили сьогодні, 3 лютого, на черговій нараді з цієї проблематики в Ужгородській міській раді.

 

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що проблема дуже складна, не вирішується багато років, потребує чимало коштів, але потрібно покроково рухатися до її вирішення. У нараді взяли участь заступники міського голови Іван Шимон та Юрій Рахівський, представники департаменту міського господарства, управління містобудування та архітектури, відділу цивільного захисту населення міської ради, Ужгородського міськрайонного відділу управління ДСНС України у Закарпатській області, Ужгородської райдержадміністрації, Державної служби з надзвичайних ситуацій Басейнового управління водних ресурсів річки (БУВР) Тиса, голова Оноківської ОТГ, мешканці цих територій, представники громадських організацій.

Називали багато причин, які призводять до підтоплення під час інтенсивних дощів. Це і хаотична забудова, коли приватне житло звели буквально на спорудах для відведення поверхневих вод, і низька пропускна спроможність мереж для стоку, руйнація захисних споруд, недобудована або ж пошкоджена дамба тощо. Величезна проблема з мешканцями – дуже багато хто не очищує стічні канави біля своїх домівок, а є й такі, хто засипав їх для влаштування під’їзду до будинку, аби поставити гараж чи вирощувати квіти. Неодноразово також ламали, заварювали, захаращували механізми гідротехнічних споруд. Виникла ситуація, якщо, скажімо, проводиться скидання води з Підлипників, то вода йде на вулицю Учительську в Доманинцях, якщо ж цього не робити, то потерпають будинки в Підлипниках.

На нараді окреслили кроки, які потрібно зробити для комплексного врегулювання проблеми. Планується створити робочі групи – одну для координування питання Доманинців та Підлипників, іншу – щодо Радванки та Горян. Наразі фахівці БУВР Тиси, Ужгородської міської ради, ПрАТ «Закарпаттяобленерго», на балансі якого дериваційний канал, Оноківської ОТГ, Ужгородської РДА та інших служб повинні підготувати свої пропозиції, що необхідно зробити. Зокрема, розглянути питання відновлення водовідвідних канав вздовж об’їзної до Ужа (поблизу залізничної станції Доманинці) та ще однієї гілки поруч із вулицями Доманинська, Стародоманинська, Павла Тичини через залізничну колію до річки. На вулиці Учительській департаменту міського господарства доручили організувати розчищення водовідводів.

Ужгородська міська рада

 

03 лютого 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів