До першого етапу вакцинації від COVID-19 готуються на Закарпатті

Наталія Принда працює медсестрою в мобільній бригаді. Від березня минулого року їздила до пацієнтів із підозрою на СOVID-19 брати зразки для ПЛР-тестів. Розповідає, що за день було і до 60 викликів. Тепер готується до початку вакцинації від коронавірусу на Закарпатті.
"У сумках знаходитиметься холодовий елемент, термометри, вакцина, шприци. З нами буде лікар. Він оглядає, дає направлення, дає дозвіл на вакцинацію. Береться інформаційна згода від пацієнта. І вже виконуємо саму вакцинацію", — розповідає Наталія Принда.
Суспільне Закарпаття
Наталія разом із колегою Мар'яною розповіли: самі підпадають під перший етап вакцинації, бо вони у групі ризику через можливий контакт із хворими на СOVID-19. Тому медсестер щепитимуть першочергово. Також разом із лікарями вони виїжджатимуть до пацієнтів. Їхня мобільна бригада обслуговуватиме весь Ужгородський район, до якого зараз належать і Великоберезнянщина та Перечинщина.
Медсестра мобільної бригади Мар'яна Кузьма розповідає: "Готуємося до вакцинації. Це нам не дуже відомо, бо захворювання нове. Але як і до всієї роботи, ми ставимося до цього дуже відповідально. Психологічно обов’язково треба працювати з пацієнтами, бо вони настрашені, бояться невідомості, які будуть наслідки після вакцинації. Після будь-якої маніпуляції потрібен контроль за пацієнтами".
Під час першого етапу щепитимуть медиків, які працюють із хворими на коронавірус, працівників лабораторій, екстреної медичної допомоги та людей із соцзакладів закритого типу.
Суспільне Закарпаття
Головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козака говорить: "Будуть ще тренінги для мобільних бригад, які описуватимуть їхні права й обов’язки для чіткого виконання інструкцій. Також необхідна співпраця з сімейним лікарем у населеному пункті, в якому будуть вакцинуватися його пацієнти, бо сімейний лікар більше знає про свого пацієнта, ніж мобільна бригада".
Під час першого етапу вакцинації до списків внесли майже 5 тисяч закарпатців. З них на щеплення погодилися понад 3 тисячі, розповіла головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик.
"На території колишніх Великоберезнянського та Перечинського районів немає медиків, котрі працюють у ковідних відділеннях безпосередньо при районних лікарнях. І цільова група на території цих районів — це будуть декілька закладів закритого типу. Якщо говоримо про територію нового Берегівського району, котрий включає колишній Виноградівський, то є багато і закладів», — розповіла епідеміологиня.
За словами Тимчик, крім Ужгородського та Берегівського, мобільні бригади працюватимуть на територіях новостворених Мукачівського, Хустського, Рахівського та Тячівського районів. Після цього щеплення почнуть робити в амбулаторіях. Вакцину від COVID-19 під час другого етапу наразі погодилися отримати близько 13 000 закарпатців.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- Минулого року 6 тисяч закарпатців скористалися номером екстреної служби 112
- У Закарпатській області реєструють випадки захворювання на менінгококову інфекцію
- За 2024 рік на Закарпатті зареєстровано 219 випадків кору, значна частина з яких припадає на ромські спільноти
- Серед медиків Національної гвардії, які рятують життя військовим, є і закарпатці
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Упродовж 2024-го року закарпатські патрульні винесли 112 постанов за порушення правил перевезення дітей
- Із 1 січня у бригадах швидкої працюватимуть парамедики і медичні техніки
- 6-річний Олег Риган з Оноківців потребує майже 3 мільйони доларів на лікування
- Майже 20 маленьких закарпатців із з вродженими та набутими вадами отримали шанс на повноцінне життя
- 287 випадків захворювання на рак молочної залози зафіксували минулого року в області. Ще майже 107 тисяч закарпаток – у групі ризику
- В обласну лікарню імені Андрія Новака вчетверте приїхали провідні мікрохірурги зі США
- В Ужгороді зростає захворюваність на коронавірус
- Яка зараз на Закарпатті ситуація із захворюванням на коронавірус?
- Сезон ботулізму: як захиститися від небезпечної недуги
- Медики обласної клінічної лікарні консультуватимуть військових разом із американськими колегами
- На Закарпатті зростає захворюваність дітей на туберкульоз
До цієї новини немає коментарів