Письменницю з Закарпаття нагороджено Шевченківською премією
Це друге вручення Шевченківської премії після гучного перезавантаження та ребрендингу, який провели агенції ISD Group и TS/D. Раніше вона асоціювалася з совковістю та офіціозом. Сьогодні премія орієнтується на якісні українські твори, що викликають живу реакцію в суспільстві та говорять про актуальні для українців події.
Щорічно премію вручають у 6 номінаціях. Серед них: література, музика, театр, візуальні мистецтва, кіно та публіцистика.
Цього року в номінації "Література" найкращою стала письменниця та перекладачка Оксана Луцишина. Вона отримала відзнаку за останній роман “Іван та Феба”, який відтворює епоху 90-х років. Зокрема, книга розповідає історію “Революції на граніті” — масштабного студентського протесту проти комуністичної влади.
У номінації “Кіномистецтво” переміг фільм “Атлантида” Валентина Васяновича та Владлена Одуденка. У стрічці йдеться про життя на Донбасі після перемоги України у війні з Росією та повернення окупованих територій. Під час своєї промови режисер зауважив, що трансформована премія ще більше надихає українських митців працювати на розвиток культурної сфери, в тому числі й кіно.
Книжка, яка документує перші місяці окупації Донецька — збірка репортажів Станіслава Асєєва “В ізоляції” отримала нагороду в номінації “журналістика та публіцистика”. Книга вийшла друком у 2018 році, коли журналіст Асєєв перебував у полоні бойовиків ДНР.
У категорії “Музичне мистецтво” лауреатом премії стало музичне агентство “Ухо” з циклом “Архітектура голосу”. Це серія з 19-ти концертів вокальної музики та двох виставкових подій, проведених у різні роки в Києві. Головна об’єднавча ідея — музику презентували в знакових для столиці спорудах. Батьками проєкту стали Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула.
В номінації "Театральне мистецтво" перемогу отримала вистава "Verba" авторства Сергія Маслобойщикова, Наталії Рудюк, Олександра Бегми та Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Вистава пропонує абсолютно нове прочитання драми Лесі Українки “Лісова пісня” та розповідає про любов, життя та вічність.
Відомий український фотохудожник Борис Михайлов став Шевченківським лауреатом у номінації “Візуальне мистецтво” та отримав нагороду за відеопроєкцію та фотоінсталяцію “Випробування смертю”. Проєкт поєднує фотографії крематорію з іншими зображеннями й апелює до колективної пам'яті українців.
Премії цьогорічним лауреатам вручили в новому дизайні. Довгий шлях перетворень зафіксували у важкому мармурі, як увіковічнення 60-ти річної історії премії, та згусток енергії, який рветься назовні — символом енергії Шевченка, яка пронизує сучасну культуру України.
Шевченківська премія – найвища державна нагорода у галузі культури та мистецтва, яка вручається з 1961 року. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Шевченківського Комітету. Фінансовий розмір премії теж визначається президентом. Цього року лауреати Шевченківської премії отримали по 240 тисяч гривень, - інформує комунікаційна менеджерка Катерина Чамлай.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Закарпатець Андрій Любка у трійці фіналістів літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського
- У грудні Закарпатський народний хор представлятиме українську культуру в Словаччині, Угорщині, Австрії та Італії
- В Ужгороді триває фестиваль “Музичне сузір’я Закарпаття”
- Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
- Продовжено термін подання заявок для участі у ІІ-му Відкритому конкурсі гри на народних інструментах імені Степана Мартона
- Світлини ужгородського фотографа увійшли до 30 найкращих на виставці у Парижі
- У Сваляві завтра презентують «Дику Галю» та «Завербоване кохання». Посмертно згадуватимуть авторку Ірину Мадригу
- XXI Міжнародний фестиваль класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» стартує сьогодні в Ужгороді
- В Ужгороді вперше покажуть кінострічку «Оберіг» про життя гуцулів
- А ви знали? Місця Тедді-беар туризм в Закарпатті
- Виставка, присвячена визначній пам’ятці українського письменства «Королівському Євангеліє» відбулася в Ужгороді
- Закарпатський народний хор: назустріч ювілею
- Сьогодні в Ужгороді презентують «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти»
- В Ужгороді завтра відбудеться творча зустріч із Шевченківським лауреатом Мирославом Дочинцем
- На Закарпатті оголосили лауреатів обласного конкурсу "Мистецтво книги"
- Унікальні фрески Горянської ротонди відтепер доступні у цифровому форматі
- Геловін на порозі: чому це свято для українців ближче, ніж здається
- У Будапешті презентували унікальний проєкт "Намолене небо" для підтримки сімей загиблих медиків
- Закарпатська академія мистецтв розпочала співпрацю із польським університетом Марії-Кюрі Склодовської
- Стала відома тема радіодиктанту національної єдності, який українці писатимуть уже завтра
До цієї новини немає коментарів