Олексій Петров: "Ми, закарпатці, дуже багато очікуємо від втілення проєкту в Солотвині"

Олексій Петров: "Ми, закарпатці, дуже багато очікуємо від втілення проєкту в Солотвині"
Сьогодні під час прес-конференції в Солотвині голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров повідомив, що від втілення проєкту «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу РЕВІТАЛ 1». і науковці, і громадськість регіону очікують дуже багато.

 

 За словами О. Петрова, проблема Солотвина почалася в 2007 році із затоплення карстових проваль. Уперше в 2010 році проблема в Солотвині отримала статус національного рівня. Закарпатська обласна рада не могла стояти осторонь. Облрада звернулася до Європейського союзу та сусідів по допомогу у вирішенні проблеми, адже Тиса, якій загрожує ситуація в Солотвині екологічною катастрофою, є спільною для багатьох держав.

«Висловлюю подяку угорському уряду, іншим учасникам за реальну реалізацію цього проєкту. Через ковід довелося відтермінувати його втілення, але наразі вітчизняні та закордонні науковці працюють над стратегією можливої ревіталізації території Солотвина», - додав Петров.

Голова облради уточнив, що у рамках проєкту  науковці мають отримати вихідні наукові дані, які допоможуть створити мапу карстових проваль та шахт.

«Ми, закарпатці, чекаємо відповідь на основне питання: чи є можливість відновити алергологічну лікарню? Чи можна відновити промислове видобування солі? І чи не створює небезпеку для життя селища затоплені шахти?»

Але сьогодні, за словами голови облради, гарна подія – «ми можемо стати свідками і учасниками втілення високотехнологічного етапу проєкту – запуску робота в одну із затоплених шахт. Це сучасна технологія – такий робот опускався в уранові та мідні шахти Португалії. Подивимося на власні очі, які дані він передаватиме нам на поверхню».

Читайте також: На Закарпатті сьогодні починають дослідження руїн соляних шахт Солотвинського солерудника

 ua.kiszo.net

 

17 червня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів