Ужгородці можуть зробити швидкі тести на гепатит – послуга входить у гарантований пакет первинної медичної допомоги

Ужгородці можуть зробити швидкі тести на гепатит – послуга входить у гарантований пакет первинної медичної допомоги
Упродовж серпня на Закарпатті – місячник тестувань на вірусні гепатити. Про те, чому потрібно пройти тестування, варто зробити щеплення, безкоштовні  діагностику та лікування  – сьогодні на брифінгу в Закарпатській ОДА розповіли директор комунального некомерційного підприємства (КНП) «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Михайло Поляк, директорка КНП «Закарпатський обласний центр громадського здоров'я» Вікторія Білак-Лук'янчук  та директорка Ужгородського міського Центру ПМСД Тетяна Козак.

 

Вірусів гепатиту є 5 типів: А, В, С, D і Е, усі вони призводять до захворювання печінки. Але найбільш поширені і небезпечні – В і С, які спричиняють до 96% всіх смертей, пов’язаних із вірусними гепатитами. За словами керівника обласної інфекційної лікарні Михайла Поляка, 90% інфікованих виявляють під час обстежень з інших причин, бо до певного часу захворювання не має виражених симптомів, або ж вони притаманні багатьом іншим хворобам. Тому ці віруси називають «лагідними вбивцями». Боротьбу з гепатитами не можна відкладати, бо патологічні процеси в організмі вже запущені і руйнують його, а тестуватися потрібно, бо люди, часто не знаючи, що вони інфіковані, поширюють вірус.

Лікар наголосив, що обстеження на всі види гепатитів безкоштовне. Гепатит В не виліковується, але завдяки вчасному діагностуванню та лікуванню можна запобігти ускладненням. А від гепатиту С можна за 3 місяці вилікуватися і для цього держава надає безкоштовно ліки, які ще донедавна хворим обходилися дуже дорого. Від гепатиту В можна убезпечитися, зробивши щеплення, це лікарі настійливо рекомендують і дітям, і дорослим. Михайло Поляк зазначив, що за 15 років, відколи ця вакцина доступна, нічого не чув про якісь серйозні ускладнення після неї.

Михайло Поляк додав, що на Закарпатті одними з перших в Україні почали лікувати вірусні гепатити В і С, завдяки цільовій програмі, і ще в  2012 -2016 роках допомогли 172 хворим, хоча на той час вартість курсу лікування складала понад 170 тисяч гривень. Зараз потрібно 2,5-7 тисяч гривень, в окремих, особливо складних випадках, для пацієнтів із нирковою недостатністю, до 70 тисяч, але все це надається за державними програмами. Вікторія  Білак-Лук'янчук розповіла, що інфікуватися можна під час незахищеного статевого акту, при контакті з кров’ю чи іншими біологічними рідинами або ж речами індивідуального користування, наприклад, у стоматолога, під час манікюру, бриття.

 

Директорка Ужгородського міського Центру ПМСД Тетяна Козак відзначила, що обстеження на гепатити з 2019 року входить у гарантований пакет первинної медичної допомоги, у кожного сімейного лікаря в Ужгороді є швидкі тести, за 15 хвилин можна отримати попередній результат, який є підставою для ґрунтовнішого обстеження. За перше півріччя цього року в ужгородських амбулаторіях зробили 326 тестів, у 8 випадках вони були позитивні.

Сьогодні, 28 липня, – Всесвітній День боротьби з гепатитами. У серпні, під час місячника, лікарі акцентуватимуть на небезпечності цих інфекцій, роз’яснюватимуть чому і як пройти діагностику, отримати лікування.    На брифінгу наводили чимало статистичних даних. Так, кожні 30 секунд у світі від наслідків інфікування вірусними гепатитами помирає людина. Щороку виявлять близько 3 мільйонів нових хворих. За оцінками фахівців, в Україні інфіковані близько 5 % населення. На диспансерному обліку КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» зараз 1805 закарпатців.    

Ужгородська міська рада

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

 

28 липня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів