100 днів ринку землі: скільки закарпатців скористалися правом на відчуження сільськогосподарської землі

100 днів ринку землі: скільки закарпатців скористалися правом на відчуження сільськогосподарської землі
Ринок землі в Україні запрацював 1 липня нинішнього року. За цей час нотаріусами Закарпатської області посвідчено 485 правочинів щодо відчуження сільськогосподарської землі.

 

«Із запровадженням ринку землі, громадяни отримали право повною мірою розпоряджатися власною землею. Особлива відповідальність нині покладена на нотаріусів. Зокрема, під час посвідчення угоди про відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення вони мають перевірити дотримання встановлених Земельним кодексом вимог до набувачів права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та обмежень щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які має право набувати у власність одна особа. Все це для того, щоб земля не потрапила до рук шахраїв, і права власників були захищені», - зазначає заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) Михайло Думнич.

Нагадуємо, що з 1 липня 2021 року до 2024 року право на придбання землі мають тільки  фізичні особи, і лише до 100 га в одні руки. З 2024 року землю зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тис га в одні руки.

В Україні функціонує Мапа земельних угод і цін на землю ознайомитися з якою можна за посиланням: https://agropolit.com/spetsproekty/892-rinok-zemli-v-ukrayini-mapa-zemelnih-ugod-i-tsin-na-zemlyu-z-1-lipnya-2021-roku?fbclid=IwAR2B1j_UZ6wvXtohSFQ0x3qrIxGnqTcTDcVyMbS0l-DsAGl3LpF-RoD2uMY

 

 

 

22 жовтня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів