Відомий дитячий хірург-уролог із Півдня України тепер працює в Ужгороді

Хірург відразу розпочав консультувати та оперувати. Частина пацієнтів – ті, які приїхали саме до Дмитра Чеканова. Серед таких – півторарічна дівчинка з Миколаєва, яка мала патологію - вроджену ваду розвитку верхніх сечових шляхів. Рік тому хірург оперував дитину у рідному місті. Через війну родина пацієнтки подалася за лікарем на Закарпаття. Операція пройшла успішно. Вже наступного дня дитина ходила, а за кілька днів дівчинку виписали.«Коли почалися військові дії, то у приватній клініці роботи поменшало, діти почали масово виїжджати. Операції дітям були припинені. Коли стався Енергодар (захоплення окупантами розташованої у місті Запорізької АЕС), то нерви не витримали і ми поїхали. В Ужгород потрапив як більшість внутрішніх переселенців, приїхав із сім’єю,- розповідає Дмитро Чеканов. - Почав шукати роботу за спеціальністю, клініка Prevention зацікавилася, так ми знайшли один одного».
Лікар коментує й інший випадок, більш звичну патологію, яку нещодавно «виправив». «У хлопчика був синдром непальпованого яєчка, воно було відсутнім і ніяким методом діагностики не виявлялося. КТ робити не можна було через велике опромінення, ультразвук цього не бачив. Тому застосували лапароскопічну діагностику і яєчко виявили. Провели операцію, все гаразд, - пояснив Дмитро Чеканов. -- Операції - це завжди командна робота. Щоб максимально гарантувати результат потрібен системний підхід і згуртована командна робота всієї операційної бригади. Має бути сучасне обладнання, сучасна операційна, інструментарій. А також післяопераційний догляд. Всі сучасні методи спрямовані на те, щоб зменшити травматичність операції та післяопераційний реабілітаційний період». За його словами, в Ужгороді, на базі госпіталю Prevension на 80% є все необхідне, необхідний інструментарій докуповується. Більшу частина робочого часу хірург консультує маленьких пацієнтів, близько половини з них – з різних українських міст. Зауважує, що найчастіше батьки хвилюються та звертаються до уролога з кількох питань: це фімоз (патологічне звуження крайньої плоті), водянка яєчка, пахова та пупкова грижі. Серед більш рідкісних – крипторхізм, варикоцеле, вади розвитку сечовивідних шляхів. Та з невідкладних ситуацій – гострий апендицит.«У дитини майже не було прохідності сечоводу. За 4 місяці дівчинка перенесла 3 атаки пієлонефриту - інфекції сечовивідних шляхів. Рік потому дитині зробили перший етап хірургічної корекції вади - операцію, коли сечовід виводиться на передню черевну стінку, щоб дати можливість функціонування нирці. Необхідно було здійснити другий етап – неоімплантацію, тобто зробити якісну пластику сечоводу - вживити його наново у сечовий міхур. Звичайно така методика застосовується при трансплантації нирки, вона достатньо сучасна, швидка і малотравматична. Ми зберегли нирку. Це не часта операція. За такою методикою працює кілька міст: Херсон, Миколаїв, Київ, Житомир і Харків. Дитячих урологів в Україні не так багато – до 100 осіб, з них – тих, хто оперує близько 50. Це дуже вузька спеціальність».
«Щодо фімозу, то це захворювання нескладне, але немає чіткого алгоритму, як треба діяти. Одна література пише - 2 роки межа для операції, друга- три, інші говорять - сім. На даному етапі немає однозначно визначеного вікового критерію. Але лікар-фахівець на консультації розуміє це у будь- якому віці. Батьки тим часом начитаються літератури, апелюють до інтернету. Обов’язково з проблемою треба звертатися до спеціаліста який це оперує, а не теоретизує. Самолікуванням не варто взагалі займатися в жодній з галузей медицини. Лікарі первинної ланки повинні націлювати на виявлення проблем і далі переправляти до хірурга, не чекаючи, що «переросте», - пояснює Дмитро Чеканов і збирається на чергову консультацію.
Колись лікар мав мрію - працювати у новітньому сучасному медичному центрі. Рік тому, коли переїхав до Одеси, мрія збулася. Сьогодні Дмитра Чеканова інша мрія, щоб закінчилась війна і медики повернулися до спокійного звичного ритму роботи.
Ужгородський прес-клуб
До теми
- В Ужгороді другий день поспіль тривають протести проти закону щодо НАБУ і САП
- «Бограч-index» – липень 2025: за місяць продукти змінилися на +1,8 %
- «Нові сусіди» - як жінки-переселенки створюють нові бізнеси на Закарпатті
- Герої без зброї: водій-сапер Михайло Яворський про розмінування, руйнування і людську уважність
- "Моя мрія отримати якісний протез здійснилася": історія закарпатського ветерана Йосипа Лакатоша
- “Закарпаття: у кадрі та серці”: стартував фотоконкурс про красу й унікальність регіону
- Мій найкращий концерт ще попереду. Владислав Юрош про першу скрипку та камерний оркестр
- INCLUSIVE-ED4ALL: освіта для всіх і кожного у сільських громадах України та Румунії
- «Традиції, що єднають» – унікальну рубрику започаткували дві громади - Закарпаття та Донеччини
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у червні 1925-го? (ФОТО)
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
До цієї новини немає коментарів