В Ужгороді провели концерт до Дня Європи (ФОТО, ВІДЕО)

За словами головної диригентки оркестру Вікторії Свалявчик-Цанько, підготували твори українських композиторів Бориса Лятошинського "Симфонічна балада "Гражина" та Левка Колодуба "Українська карпатська рапсодія".
Концерт провели для підтримки Збройних Сил України. У коридорі філармонії розмістили скриньку для грошей військовим. Охочі могли за бажанням вкинути будь-яку суму.
Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
До Академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії долучилися музиканти з інших міст України — Сєвєродонецька, Харкова, Бучі, Одеси. Серед них — Лілія Новікова з Сєвєродонецька. Жінка грає на дерев'яному духовному інструменті — гобої.
"У 2014 році ми з Луганська переїхали до Сєвєродонецька. Луганська обласна філармонія тоді в Сєвєродонецьку відновила роботу. У 2022 році Луганська обласна філармонія знову відновлює свою діяльність у Львові. Керівництво Закарпатської філармонії запросило нас долучитися до цього концерту, ми з радістю погодилися. Ми повинні об'єднуватися. Культура й музика на своєму фронті підтримує у цій ситуації нашу державу", — розповіла Лілія Новікова.
"Уперше у 2015 році я сюди приїхала, після Харкова. Я тут працювала пів року в цьому колективі (у колективі Академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії — ред.), тому я дуже зраділа, коли мене знову запросили. Я рада знову всіх бачити, цей колектив. Добре, що є такі дружні відносини між колективами і можна обмінюватися музикантами, щоб мати досвід", — сказала музикантва Лілія Афанасенко з Сєвєродонецька.
Разом з сином на концерт прийшла вимушена переселенка з Запоріжжя Олександра Стрижак. Вона розповіла: "Ми тут недавно. Побачили таку гарну будівлю і вирішили відвідати. У нас у Запоріжжі філармонії нема, у нас є концертний зал, то ми туди ходили на концерти симфонічного оркестру".
Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
"Ми вчора були і сьогодні, а завтра не йдемо, бо така ж програма буде. Будемо йти 5 червня також. Ходимо, бо треба в такий час трішки отримати полегшення душевне. Треба йти, бо годі вже плакати. На фронті нашим хлопцям дають концерти", — сказав ужгородець Петро Цица.
До відзначення Дня Європи в Україні музиканти підготували твори українських композиторів, — розповіла Суспільному головна диригентка академічного симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії Вікторія Свалявчик-Цанько.
Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
"Ми зобов'язані пропагувати наше українське мистецтво, наших митців, композиторів, котрі створили історію і ввійшли в історію музики як видатні постаті, як симфоністи. Це Лятошинського та Левка Колодуба, Юрія Шевченка. Завершимо концерт твором Бетховена “Симфонія №9”, тобто Гімном Європи. Я символічно хотіла дати цьому таке обрамлення, що Україна — це є Європа. Усі концерти у нас благодійні. Ми стараємося підтримати наших військових, тому що вони вартують того і вони є нашим щитом, який ми не можемо опустити", — сказала Вікторія Свалявчик-Цанько.
У коридорі філармонії розмістили скриню для грошей, які збирали військовим. Охочі могли покласти будь-яку суму. Тривав концерт близько години.
Руслана Гостюк/Суспільне Закарпаття
Суспільне Закарпаття
До теми
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у червні 1925-го? (ФОТО)
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну
- Смак літа в кожній ложці: в Ужгороді створили полуничне меню
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів