Закарпатцям нагадали: рибалити поблизу ліній електропередач смертельно небезпечно!

Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призводить до смертельної травми. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із лініями електропередач (ЛЕП). Внаслідок цього виникає небезпека електротравм із летальними наслідками. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Згідно з цими Правилами, визначені охоронні зони електричних мереж: У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється! Річ у тім, що відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі становить 7 метрів (у межах населених пунктів) та 6 метрів за їхніми межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягнути від 4 до 10 метрів, отож, вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що, добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє. Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмоведучих частин, щоб отримати смертельний удар. Через високу різницю потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок збільшується і, як наслідок, небезпека ураження електричним струмом ще зростає! При переміщеннях під ПЛ смертельно небезпечно підіймати вудилища, нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі. Якщо Ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Якщо Ваша дитина зібралась на риболовлю, поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщені знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом. Також смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки. «Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків. ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців з проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил: На риболовлі будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП!Уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередач!
Дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!
Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх ближніх!
ПрАТ «Закарпаттяобленерго» бажає вам лише гарних подій у житті!
Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»
До теми
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Епідемія йде на спад: порівняно з минулим тижнем на Закарпатті хворих на 12% менше
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- Розвиток туризму й енергонезалежність: вигоди від встановлення вітрових станцій на Закарпатті
- Як називали дітей у 2024 році, зокрема й на Закарпатті? Мін'юст назвав найпоширеніші та рідковживані імена
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- Епідситуація на Закарпатті покращується. Найбільше хворих зараз в Ужгородському, Берегівському та Тячівському районах
- До уваги закарпатців: нова шахрайська схема в Telegram
- Психологи та кінологи поліції Закарпаття продовжують підтримувати захисників, які зараз знаходяться на реабілітації
- Від початку 2025 року на Закарпатті у ДТП загинули 13 людей
- «Бограч-index» – березень 2025: за місяць продукти здешевшали на 3,9 %
- Обирайте власне майбутнє — не чекайте, поки хтось обере за вас. Приєднуйтесь до 14-го полку!
До цієї новини немає коментарів