88% опитаних ВПО на Закарпатті готові починати працювати протягом двох тижнів, якщо знайдеться робота, що їх влаштує

— Дослідження проводили, щоб вивчити потреби та труднощі переміщених осіб, проаналізувати ринок праці, щоб надалі органи державної влади, громадський сектор та бізнес могли формувати та пропонувати внутрішньо переміщеним особам такі послуги, які найбільше відповідатимуть їхнім потребам”, — розповіла Тетяна Бутурлакіна, регіональна менеджерка проєкту “Розширення можливостей працевлаштування для ВПО у Закарпатській області” ГО ЦЗВЛ.
Згідно з дослідженням, станом на 04.07.2022 року, в Закарпатській області на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває 155,5 тис. особи. Найбільша кількість ВПО, які зараз проживають на Закарпатті, переїхали із трьох східних областей: Харківської (майже 29%); Донецької (приблизно 26%) та Луганської (близько 11%). Найбільше людей оселилися в Ужгородському та Мукачівському районах (трохи більше 40 тис в кожному). Найменше офіційно зареєстрованих ВПО зафіксовано в Рахівському та Тячівському районах (трохи більше 10 тис та майже 15 тис відповідно).
Близько 70% ВПО – це люди із середньою спеціальною (34%) або вищою освітою (34%). Ще 8% – це респонденти, які мають незакінчену вищу освіту. За підрахунками Міжнародної організації праці (МОП) з початком війни в Україні було втрачено майже 4,8 млн робочих місць.
У Закарпатській області працевлаштування передусім відбувалося у переробній промисловості (27%) та торгівлі й ремонті (20%). Ще 9% безробітних знайшли роботу в галузі державного управління та оборони, 7% – в галузі освіти, по 6% – у сільському господарстві та охороні здоров’я. Перераховані сфери належать до 6 з найбільшою кількістю зареєстрованих у ДСЗ безробітних.
В Ужгороді сферами з найвищою конкуренцією були: юриспруденція; ЗМІ, видавництво, поліграфія; IT, комп’ютери, інтернет; маркетинг, реклама, PR; топ-менеджмент; управління персоналом. Натомість найнижча конкуренція спостерігається в таких сферах: готельно-ресторанний бізнес, туризм; сфера обслуговування; нерухомість; страхування; телекомунікації і зв’язок; краса, фітнес, спорт; транспорт, автобізнес; роздрібна торгівля; робочі спеціальності, виробництво; медицина; логістика; фінанси.
Майже три чверті (73%) учасників дослідження розглядають для себе роботу по найму. В індивідуальній трудовій діяльності зацікавлений 21% опитаних ВПО, а у започаткуванні власного бізнесу з наймом працівників – 10%. В даному випадку респонденти могли обрати декілька варіантів зайнятості.
Серед труднощів, які найчастіше називали ВПО, під час пошуку роботи були нестача вакансій для спеціальності, рівня освіти, кваліфікації респондента (37%); роботодавці не бажали наймати ВПО (32%) та випадки, коли доступні вакансії пропонували занадто низький рівень оплати (29%).
Кроки, які пропонують зробити експерти для вирішення проблем ВПО:
1) Полегшення психологічного стресу (близько 26% внутрішньо переміщених людей мають високий рівень психологічного дистресу. Навіть якщо рахувати тільки офіційно зареєстрованих ВПО, то приблизно 104 тисячі осіб-ВПО в Закарпатській та Львівській областях мають потребу у психологічній допомозі).
2) Надання чітких алгоритмів для пошуку роботи.
3) Створення системи менторства, наприклад, з боку HR-спеціалістів.
4) Допомога у догляді за дітьми, або іншими членами родини.
З повним текстом дослідження ви можете ознайомитися за лінком.
Varosh
Фото: “Центру зайнятості вільних людей”
До теми
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- «Замки Закарпаття»: в краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили нову експозицію
- Ще двох закарпатців звільнено з російського полону
- Сучасний дефібрилятор закарпатській команді ветеранів Gladiator передав Словацький паралімпійський комітет
- Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького святкує 80-річчя: міжнародна конференція зібрала науковців із України та з-за кордону
- Унікальна операція на Закарпатті: військовому встановили 3D-протези обох ніг
- Стали відомі імена переможців конкурсів на здобуття обласних галузевих премій за 2024 рік
- До Ужгорода завітає з концертом Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
- На Мукачівщині підбиття підсумки Міжнародного скульптурного симпозіуму
- Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- Під час сьогоднішнього обміну з російського полону в Україну вдалося повернути ще трьох захисників-закарпатців
- У рідне село після російського полону повернулися двоє військових із Рахівщини
- На Закарпатті відбудеться 2-ий щорічний «ECO FILM FESTIVAL by CHYSTO. DE?!»
- На Закарпатті відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- «Карпатський скульптурний шлях» - на Закарпатті триває Міжнародний скульптурний симпозіум
- У Сваляві на всеукраїнській конференції обговорюють інклюзивний туризм та відновлення економіки
До цієї новини немає коментарів