В Ужгороді відбулася зустріч із представниками Консультативної місії ЄС
Гості з Фінляндії – старший радник із прикордонних питань Велі-Матті Піува та старший радник із прикордонних і митних питань інтегрованого управління кордонами Пекка Хютіайнен цікавилися життям міста під час війни, прийомом і забезпеченням потреб вимушених переселенців, які тимчасово проживають в Ужгороді, співпрацею з міжнародними партнерами, що надають гуманітарну допомогу, освітніми питаннями, зокрема навчанням у місцевих школах дітей із числа ВПО.
Василь Пинзеник розповів, що життя Ужгорода, як і життя всієї країни, із 24 лютого змінилося. Обласний центр Закарпаття став прихистком для кількох десятків тисяч людей з інших регіонів, де тривали і тривають бойові дії. Перед містом постали виклики – як зустріти, де розмістити вимушених переселенців, зокрема в яких комунальних закладах, як їх забезпечити їжею та всім необхідним. Наголосив, що Ужгород пишається потужним волонтерським рухом, який став пліч-о-пліч із владою, аби допомогти співвітчизникам.
Представники Консультативної місії ще цікавилися роботою пункту пропуску на українсько-словацькому кордоні, чи великі черги, чи є можливість полегшити перетин кордону для гуманітарних вантажів.
Розпитували й про забезпечення освітою дітей із числа ВПО – Василь Пинзеник зазначив, що понад 1000 дітей-переселенців відвідують школи та дитсадки Ужгорода, мають можливість отримувати освітні послуги у повному обсязі, також безкоштовно харчуються в закладах освіти, на це виділили кошти з міського бюджету.
Велі-Матті Піува та Пекка Хютіайнен відзначили готовність КМЄС до подальшої співпраці та підтримки України, яка героїчно бореться з російськими ворогами-окупантами. Заступник міського голови Ужгорода висловив вдячність за допомогу, яку надають країни Європи.
Ужгородська міська рада
До теми
- Міська рада Ужгорода погодила розробку проєкту землеустрою для ветеранського простору
- В Ужгороді відкриють новий автобусний маршрут із Горян до УжНУ
- Під час літніх канікул в Ужгороді працюватимуть денні табори відпочинку для дітей та підлітків
- В Ужгородській міськраді обговорили заходи для збереження дорожньої інфраструктури: акцент – на дотриманні габаритно-вагових норм
- На Закарпатті стала доступною послуга соціального таксі для людей з інвалідністю і маломобільних громадян
- Ужгород та Бахмут підписали Декларацію солідарності
- В Ужгороді відкрили регіональне представництво координаційного штабу щодо військовополонених
- В Ужгороді у ветеранському просторі «Вдома» надаватимуть послуги фахівці ЦНАПу міськради
- В Ужгороді обдарована молодь може отримати 10 000 гривень премії міського голови
- Чергове засідання виконкому Ужгородської міськради: чого стосувалися понад 2 десятки прийнятих рішень?
- В Ужгороді надаватимуть послугу "Соціальне таксі"
- Автобус Ужгород – Братислава: прямий маршрут до столиці Словаччини
- В Ужгороді діятиме тимчасова заборона на встановлення шлагбаумів на землях комунальної власності та ОСББ
- В Ужгороді уточнили перелік вулиць, закріплених за закладами загальної середньої освіти
- Завтра в Ужгороді запрацює ще один майданчик для платного паркування
- Сьогодні на Закарпатті День жалоби за жертвами атаки в Кривому Розі
- 3479 водіїв оштрафували через несплату за паркування в Ужгороді
- На будівлі ужгородської міської лікарні встановлять сонячні панелі - стартував грантовий проєкт
- Підприємців в Ужгороді закликають вчасно оформлювати дозвільні документи на відкриті літні майданчики - порушників штрафують
- Ужгород та Костянтинівка підписали меморандум про співпрацю
До цієї новини немає коментарів