Закарпатці долучилася до тренінгу з арттерапії проєкту Mental Help мережі Глобального договору ООН

Закарпатці долучилася до тренінгу з арттерапії проєкту Mental Help мережі Глобального договору ООН
Діти з Києва, Нововолинська, Луцька, Ірпеня, Ужгорода, Ковеля, Нижнього Бистрого, Хуста та з багатьох інших населених пунктів України взяли участь у сеансі арттерапії, який провели онлайн фахівці проєкту Mental Help мережі Глобального договору ООН, учасником якого є й Група компаній Tolk.  

 

Психологиня проєкту Оксана Заніна провела для українських дітей онлайн-тренінг з арттерапії, що дозволяє за допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу та страхи. Оскільки Група компаній Tolk є учасником Глобального договору ООН з 2022 року, працівники компаній та їхні діти з задоволенням взяли участь у онлайн-тренінгу, а також запросили до нього своїх знайомих та друзів, особливо з тих областей, які наразі постраждали від окупантів. На запрошення підключилися до уроку й діти з родин внутрішньо-переміщених осіб та діти із соціально-незахищених родин, які наразі живуть у Нижньому Бистрому на Закарпатті, і якими опікується Група Tolk.

П’ять улюблених справ, предметів, речей чи тварин мали намалювати учасники тренінгу або ж те, що зігріває в тяжку мить, що дарує тепло. Так і виникали на папері котики й собачки, Карпати та будинки, які зображували діти в контурах карти України чи власної долоньки. Водночас вони розповідали психологині, звідки вони, де народилися і де живуть зараз, а також – про що мріють і що їм дарує щастя.

«Мені добре, коли нема сирен…», «…радію, коли українські воїни збивають російські ракети…», «я щаслива, коли є світло та вода, а ще – коли приїжджає дідусь» – такі прості й такі тривожні водночас формули щастя українських дітей мимоволі викликають сльози в кожного з дорослих, які були присутніми на тренінгу. Бо страшне сьогоденні – війна, бомбардування, смерть та руйнації – увірвалося в дитинство мільйонів українських дівчат і хлопців і лишило в долі кожного слід, який не стерти нічим. 

На прохання психологині намалювати ресурси, які, на думку діток, принесуть користь рідній країні, хлопці й дівчата, майже не замислюючись, почали малювати зброю, літаки й танки-леопарди. Було страшно чути з дитячих вуст, що вони малюють «…найбільшу бомбу у світі, яка знищить усіх ворогів України», але в той же час зігрівали слова, що «…ось у мене на малюнку екскаватор, який допоможе будувати нові будинки після нашої перемоги…», «…а в мене ось тут – райдуга, яка захистить мою землю від усіх бід…» 

За словами психологині Оксани, малюючи, змальовуючи на листках свої мрії й страхи, свої бажання й надії, діти водночас і виливають свої емоції, що дуже важливо. «Найголовніше, що прошу всіх пам’ятати: коли ви малюєте, творите, ви вже підтримуєте Україну, бо думаєте про неї. Ви й не уявляєте, скільки любові ви сьогодні віддали рідній Батьківщині!»  

Організатори попросили учасників тренінгу надіслати свої твори в офіс мережі Глобального договору ООН в Україні. Усі малюнки будуть збережені та відправлені в Сполучені Штати Америки на благодійну виставку для збору коштів на потреби дітей, які постраждали від війни в Україні.

 

За матеріалами ТОВ "Закарпаттяенергозбут"

 

09 лютого 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів