«Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку

В Ужгородський замок, Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького відкрили виставку «Ритми Великодня».
Увазі відвідувачів представлено експонати декоративно-ужиткового мистецтва з фондів музею, значна частина з яких – писанки. Музей зберігає унікальну колекцію традиційних писанок Закарпаття ХХ ст., завдяки якій можна говорити про неповторний колорит, орнаментальні мотиви та локальні особливості, що відображають історію, духовність і культурну ідентичність нашого регіону.
Писанки утворюють стилістичний ансамбль з іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема, в експозиції представлено кераміку, дерев’яні вироби, вишивку та народний одяг.
«Вивчення цих експонатів дає можливість не лише простежити художні особливості мистецтва Закарпаття, але й відчути ритми та енергетику, властиву Великодню», – запрошують організатори.

До теми
- «Із Закарпатської Франкіани»: в Ужгороді відкрили виставку до 170-річчя Івана Франка
- Конференція, фольк-перформанс і ярмарок: в Ужгородському скансені покажуть етнічне розмаїття Закарпаття (ПРОГРАМА)
- Закарпаття 100 років тому: у краєзнавчому музеї показують унікальні старовинні світлини
- 190 років від дня народження Юлія Фірцака: в Ужгороді відкрили виставку про видатного єпископа та реформатора Закарпаття
- В Ужгородському скансені відкриють виставку «Етнічна палітра Закарпаття»
- 80 років мистецьких традицій: Богдан Андріїв привітав закарпатських художників із ювілеєм
- Оригінальні документи та артефакти епохи: в Ужгороді вшанують пам’ять видатного діяча Юлія Фірцака
- В Ужгороді відбудеться традиційна світанкова «Молитва за Україну»
- В Ужгороді до Дня молоді влаштували караоке та благодійний концерт на набережній
- «Сторінки життя і творчості»: в Ужгороді вийшла нова книга про Федора Манайла
- В Ужгородському замку представлять виставку до Всесвітнього дня фотографії
- «Намисто на біленьку шийку»: в Ужгородському скансені відкриють виставку традиційних прикрас
- Ужгородський скансен запрошує на відкриття виставки «35 років творення традицій»
- Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького долучився до національної програми «Подорож до себе»
- В Ужгороді представили виставку художника й військовослужбовця Василя Шандра
- У закарпатському селі Сойми на Міжгірщині з’явився етнографічний музей
- В Ужгороді відбудеться презентація унікального мультимедійного артпроєкту «Кольори стійкості»
- В Ужгороді відкрили ювілейну виставку Антонія Турока «Закоханий в красу»
- До Ужгородського скансену перенесли та відреставрували унікальну каплицю XIX століття
- «За склом» – у галереї «Ужгород» відкрили виставку робіт заслуженої художниці України Вікторії Кузьми, присвячену ювілею мисткині





До цієї новини немає коментарів