Психолог, масажист та верхова їзда: як проходять реабілітацію діти з вадами розвитку на Закарпатті

Близько 20 дітей щодня відвідують Центр медико-соціальної реабілітації імені Святого Михайла в селі Ратівці, Ужгородського району. Тут пацієнтам з вадами розвитку надають комплексну реабілітацію. Про це розповіла Суспільному директорка Центру Мелінда Ветровська. Реабілітацію у цьому закладі проходять діти із Закарпаття та інших областей України.
Мама пацієнта Віктора Юлія розповідає, що ще немовлям син підхопив інфекцію, яка спричинила розвиток ДЦП. "Синочку моєму п’ять років. Четвертий рік ми займаємося в реабілітаційному центрі в Ратівцях. Дістаємо комплексну реабілітацію, яка нам допомагає. Після кожного курсу, який тут проходимо, ми бачимо суттєві покращення. Запустилася мова, мовлення в нього. Ми так думаємо, що це іпотерапія, тобто після заняття на кониках він почав говорити. Більше року ми вже говоримо. Він у захваті від кожної процедури. Він любить кожного реабілітолога. Це і логопед, це і психолог, плавання, фізкультура, іпотерапія і масаж", — розповіла мама пацієнта Юлія.
Суспільне Ужгород
До теми
- Герої без зброї: психологиня ДСНС Закарпаття Каріна Фаньо про світло у темряві, важливість професії і силу бути поруч
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Дівчина, яка завжди читає: Олександра Артюхіна про перекладацьку справу і свій перший великий роман
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- Цьогорічний лауреат премії Петра Скунця Віктор Новграді-Лецо – про творчість, премію та плани на майбутнє
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- До 95-річчя Миколи Попенка – видатного композитора, диригента, художнього керівника Закарпатського народного хору
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
До цієї новини немає коментарів