Закарпатський народний хор відвідав Будапешт із культурно-дипломатичною місією (ФОТО)

План заходу передбачав ходу центром міста – від площі Деака до Базиліки – та виступи дітей і Закарпатського народного хору просто неба. Погодні умови внесли певні корективи в ці плани. Та попри проливний дощ на площі Деака о 15.00 зібралася велелюдна українська громада – керівництво й активісти Товариства «Нова хвиля», молоді люди, сім’ї з дітками.
Флешмоб розпочався короткими промовами організаторів заходу, вшануванням пам’яті жертв російської агресії, «Молитвою за Україну» та Маршем українського війська «Зродились ми великої години» у виконанні нашого колективу. А далі артисти разом із усіма учасниками флешмобу заспівали «Червону калину» та вирушили до Базиліки. Відтак центральні вулиці європейської столиці зарясніли українськими прапорами та вишиванками і наповнилися дорогими кожному українцю мелодіями – «Червоною рутою» В.Івасюка, народними піснями «Розпрягайте, хлопці, коні», «Чорна я си, чорна» та ін. А головну подію заходу через дощ було перенесено в приміщення неподалік Базиліки. Вітальні слова, виступи дітей і молодих виконавців, учасників різних творчих студій і шкіл, чудового хору українських біженців «Spiv.Ochi», жовто-блакитні кульки для наймолодших і солодкі подаруночки – все це разом створило святкову, неймовірно теплу, сімейну атмосферу.
Завершився захід виступом Закарпатського народного хору під керівництвом Наталії Петій-Потапчук. До слова, в цій поїздці було задіяно переважно жіночий склад колективу. Тож і програма була відповідною: крім патріотичних творів артисти подарували присутнім запальний дівочий танець «Карічка», фрагмент із композиції «Бал у старому селі», закарпатські народні пісні «Ой вийду я, вийду» (солістки Ольга Свида й Ольга Міщенко), «Ой летіли гусоньки», а заслужена артистка України Яна Садварій, крім сольної пісні, зворушила всіх власною поезією «Ту мить, коли закінчиться війна…». Організатори «Флешмобу до Дня вишиванки-2023» щиро подякували гостям із Ужгорода за цей момент єднання. А ще наголосили, що такі заходи особливо важливі для маленьких українців – щоб вони чули народні пісні, відчували красу народного танцю, знали своє коріння, зростали з любов’ю до України.
Ще одним важливим моментом цієї поїздки стало підписання Договору про співпрацю та організацію взаємовідносин між Заслуженим академічним Закарпатським народним хором (директор-художній керівник Наталія Петій-Потапчук) і Товариством сімей та молоді української національності в Угорщині «Нова хвиля» в особі голови товариства, речниці української національної меншини в парламенті Угорщини Ліліани Грекси. Подбали організатори й про культурну програму для артистів, зокрема, влаштували цікаву екскурсію містом. Значну роботу в організації поїздки нашого колективу до Угорщини взяла на себе й представниця української громади в Будапешті Євгенія Єдлічка – дочка відомої ужгородської волонтерки Марії Мудранинець.
Флешмоб до дня вишиванки проходить у Будапешті вже 7-й рік поспіль. «І настав час розфарбувати угорську столицю українськими орнаментами та символами. Хай кожен знає, що українська сила та згуртованість може бути представлена і мужнім чоловіком, і маленькою дитиною у будь-якій частині світу» – таку мету ставили перед собою організатори акції, і вони її досягли. А Заслужений академічний Закарпатський народний хор вкотре підтвердив важливість своєї культурно- дипломатичної місії.
До теми
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- Як Іван Хланта став головним героєм свята «Королівство Казкомрійників»
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- Тіберій Шютів: «Прогрес і досягнення моїх студентів – для мене найбільша нагорода»
- Культурно-історичний словацький календар-2025 побачив світ в Ужгороді
- Переможці ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле»
- Камерна виставка Аурелії Федор «Назустріч весні» експонується в Ужгородському замку
- У Мукачеві відбудеться новий театральний фестиваль "Сцена для двох"
- У Хусті відбудеться ІІ тур Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле» та гала-концерт і нагородження переможців
- «Мовою Кобзаря»: культурно-мистецька акція відбулася в Ужгороді
- В Ужгороді посадили гілочку із верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання у Казахстані.
- В Ужгороді відбулися Шевченкові читання
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
До цієї новини немає коментарів