На Закарпатті – 2091 дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування

У зв’язку з війною на Закарпатті значно зросла кількість статусних дітей (дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування). Загалом на території області зареєстровано 40 тисяч внутрішньо переміщених дітей.
– До нас перемістився різний зріз людей. Мова і про малозабезпечених, і про сім’ї в складних сімейних обставинах, перемістилися діти з такими сім’ями, де дітей потрібно забирати, також переїхали сюди заклади із статусними дітьми, дітьми, яких потрібно віддати під тимчасову опіку, – наголосила Світлана Якімеліна.
У зв’язку з цим у 64 територіальних громадах області були створені Служби у справах дітей. Тож у разі потреби особи можуть звернутися у своїй громаді до цієї Служби. Всі вони (6 районних та одна обласна) підключені до Е-реєстру Діти.
– За 5 місяців цього року кількість статусних дітей у нас зросла на 31 дитину. Це досить багато. Оскільки останні 10 років у нас була поступова тенденція до зменшення. Наразі в області зареєстровано 2091 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із цих дітей у нас 1454 дитини знаходяться в сім’ях опікунів-піклувальників. Ще 314 знаходяться в будинках сімейного типу. Наразі в області діють 44 будинки сімейного типу та 50 прийомних сімей. Також перемістилися на Закарпаття 7 дитячих будинків сімейного типу, 52 опікунські сім’ї, 11 прийомних сімей. Окрім цього у нас є 8 закладів інституційного догляду, – розповіла Світлана Якімеліна.
Останнім часом на Закарпатті зросла кількість дітей, які зазнали насилля, у тому числі й сексуального. Тож одна із цілей Служби у справах дітей Закарпатської ОВА, щоб у кожній громаді з’явилися соціальні працівники. Також є велика кількість дітей, яких потрібно вилучити, оскільки перевірка показує, що необхідно батьків позбавляти батьківських прав. Разом з тим зростає кількість усиновлених дітей. У цьому році 24 дитини вже усиновлені. Також значно збільшилася кількість подружніх пар та осіб, які хочуть усиновити дитину. До прикладу, минулоріч була 51 подружня пара, цьогоріч – 91. Щоправда, всі хочуть усиновити маленьких дітей. Тож усиновлень не так багато, як би хотілося.
Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”
До теми
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- “Вуйко Еко”: як ветерани Вуйко, Грузин і Директор на Закарпатті крафтовий бізнес започаткували
- Нести вантаж війни легше удвох: історії любові й боротьби
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
- Ветерани Закарпаття створили обласну команду з адаптивного спорту. Репортаж з тренування
- Снайпер, офіцер, бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак: "Гіршого за Бахмут пекла я не бачив. Але найгірше, що висновків ніхто не робить"
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Мирослав Білецький: "Релокація в нашу область продовжиться і після війни"
- «Най ся журить цар Ірод, ми ся не журімо!»: як здавна колядували у селах під Говерлою
- "У поїздках на фронт наїздив більше, ніж за все життя до цього". Історія закарпатського волонтера Костянтина Черкая
- Моя закарпатська сорочка: історія студії традиційної вишивки «Косиця»
- “Винну історію Закарпаття” презентували в Ужгороді
- Футбол на милицях. Як закарпатський ветеран без ноги очолив першу в Україні футбольну команду спортсменів без кінцівок
- Три місяці від ідеї до реалізації: на Закарпатті ветерани ЗСУ заснували крафтове виробництво
- Відомий мукачівець, який із лютого 2024 року захищає Батьківщину, отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
- Результати соціологічного опитування серед мешканців Закарпатської області щодо електоральних настроїв
До цієї новини немає коментарів