На Закарпатті організували унікальну серію таборів для незрячих дітей зі всієї України (ФОТО)
Проєкт «Літній табір для незрячих дітей у Закарпатті» відбувається за фінансової підтримки Abilis Foundation (Фінляндія), а також партнерів з Норвегії.
Незрячі діти мають можливість відпочити протягом тижня на Закарпатті, відвідати чимало цікавих та пізнавальних екскурсій, спеціально адаптованих для людей з вадами зору, щодня відвідувати басейни та аквапарк, а ще дізнатися чимало нового та цікавого про світ. Адже ці табори не просто відпочинкові – вони корекційно-розвиткові: команда фахівців Ресурсного центру Львівської політехніки, серед яких є тифлопедагоги, психологи, фахівці з IT-технологій, артисти і актори, організовує для дітей щоденні ранкові та вечірні креативні заняття.
Залежно від віку, незрячі діти вчаться складати валізу, самостійно вмиватися, готувати страви і обслуговувати себе в побуті, створювати презентації і таблиці у різних форматах, писати гранти і, що дуже важливо, орієнтуватися у просторі з тростинкою.
Також щодня з дітками записуватимуть аудіокнигу в ролях, мотивуючи їх розвивати свої акторські навички та створювати мистецький продукт, яким зможуть скористатися інші діти з інвалідністю. Кожного вечора діти «дивитимуться» новий фільм з аудіодискрипцією, спеціально адаптований для них учасниками команди (робота над адаптацією цих фільмів тривала з початком літа за підтримки Українського культурного фонду, компанії Cargill).
«Водночас, проектна команда працюватиме і з батьками, у тому числі застосовуючи прийоми «роботи наосліп»: приготування страви наосліп, перегляд фільму наосліп, прийом їжі наосліп тощо. Лише після таких тренінгів батьки починають розуміти, що саме потрібно їхній дитині, і як їй допомогти справитися зі щоденними викликами. Батьків також знайомитимуть з поняттям аудіодискрипції та навчатимуть застосовувати цю методику в повсякденному житті – у театрі чи кінотеатрі, музеї, екскурсії, просто при пересуванні вулицями міста чи села», – каже Оксана Потимко, незряча львів’янка та керівниця проєкту.
Перша група дітей, віком від 6 років, уже відвідала табір. Це незрячі діти з Одеси, Краматорська, Вінниці, Волині, Львова і Львівської області. А вже 31 липня у табір їде наступна група дітей, віком від 14 до 16 років, зі Львова та Львівської області, Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького та Києва. У наступній групі будуть незрячі діти із Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей, Маріуполя.
«Перевага цього табору – очевидна. Зараз в Україні немає таборів для незрячих дітей, хоча, їх не було і до війни, за винятком двох таборів релігійного спрямування. Тут діти є у відносній безпеці у межах рідної країни. А сама програма табору надзвичайно насичена і дуже цікава, оскільки команда проєкту, розробляючи програму, згадала власне дитинство і свої тогочасні мрії та побажання. Вже за результатами таборування першої групи незрячих дітей та реакцією їх батьків спостерігаємо, скільки нового відкрили для себе і діти, і їхні батьки. І це найголовніший результат. Вдячні нашим фінським та норвезьким колегам за підтримку ідеї літнього табору для незрячих дітей», – додає Оксана Потимко.
Львівська міська рада
До теми
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
- Закарпатський рибоохоронний патруль нагадує про заборону вилову струмкової форелі
- Виробництво препаратів крові: Biopharma будує завод в Ужгороді й планує ще один в Румунії
- ГРВІ та грип: лікарі назвали час зростання кількості хворих
- Закарпатська обласна станція переливання крові: хворі та поранені потребують вашої допомоги - долучайтеся до донорства
- 70% врожаю хурми - втрачено: як посуха пошкодила врожай на Закарпатті
- "Добрі справи Закарпаття" придбали ще одну автівку для ЗСУ
- Андрій Русин: "Захворюваність та смертність від раку молочної залози в Закарпатській області продовжують зростати"
- Бренд екопаперу закарпатця Валентина Фречки почав співпрацю з Uber Eats у Парижі
- В обласну лікарню імені Андрія Новака вчетверте приїхали провідні мікрохірурги зі США
- Уже п’ята група дітей із Донеччини відправилася на відпочинок у Закарпатську область
- Срібна призерка Паралімпіади Надія Дьолог вчить йти до мети: в Ужгороді проводять тренінги-практикуми для людей з інвалідністю
- Вони нам — захист, ми їм — зброю: «Повернись живим» збирає 100 мільйонів для двох бригад із Закарпаття
- Військовим і цивільним пацієнтам в Ужгороді бракує донорської крові всіх груп
- Батько шістьох дітей пішов на фронт: історія рома із Закарпаття, який залишився без ноги, захищаючи Україну
- На Закарпатті проводять літній табір для дітей з прифронтових територій
- Гори, творчість та рухливе дозвілля: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти"
- Грудне годування і догляд за дитиною: в Ужгороді влаштовують захід для матусь
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Екобудиночок в горах, де на картинах розквітають маки
До цієї новини немає коментарів