На Закарпатті організували унікальну серію таборів для незрячих дітей зі всієї України (ФОТО)

На Закарпатті організували унікальну серію таборів для незрячих дітей зі всієї України (ФОТО)
Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» впродовж літа організовує серію таборів для незрячих дітей зі всієї України. Наразі це єдині табори для незрячих дітей в Україні.

 

Проєкт «Літній табір для незрячих дітей у Закарпатті» відбувається за фінансової підтримки Abilis Foundation (Фінляндія), а також партнерів з Норвегії.

Незрячі діти мають можливість відпочити протягом тижня на Закарпатті, відвідати чимало цікавих та пізнавальних екскурсій, спеціально адаптованих для людей з вадами зору, щодня відвідувати басейни та аквапарк, а ще дізнатися чимало нового та цікавого про світ. Адже ці табори не просто відпочинкові – вони корекційно-розвиткові: команда фахівців Ресурсного центру Львівської політехніки, серед яких є тифлопедагоги, психологи, фахівці з IT-технологій, артисти і актори, організовує для дітей щоденні ранкові та вечірні креативні заняття.

Залежно від віку, незрячі діти вчаться складати валізу, самостійно вмиватися, готувати страви і обслуговувати себе в побуті, створювати презентації і таблиці у різних форматах, писати гранти і, що дуже важливо, орієнтуватися у просторі з тростинкою.

Також щодня з дітками записуватимуть аудіокнигу в ролях, мотивуючи їх розвивати свої акторські навички та створювати мистецький продукт, яким зможуть скористатися інші діти з інвалідністю. Кожного вечора діти «дивитимуться» новий фільм з аудіодискрипцією, спеціально адаптований для них учасниками команди (робота над адаптацією цих фільмів тривала з початком літа за підтримки Українського культурного фонду, компанії Cargill).

«Водночас, проектна команда працюватиме і з батьками, у тому числі застосовуючи прийоми «роботи наосліп»: приготування страви наосліп, перегляд фільму наосліп, прийом їжі наосліп тощо. Лише після таких тренінгів батьки починають розуміти, що саме потрібно їхній дитині, і як їй допомогти справитися зі щоденними викликами. Батьків також знайомитимуть з поняттям аудіодискрипції та навчатимуть застосовувати цю методику в повсякденному житті – у театрі чи кінотеатрі, музеї, екскурсії, просто при пересуванні вулицями міста чи села», – каже Оксана Потимко, незряча львів’янка та керівниця проєкту.

Перша група дітей, віком від 6 років, уже відвідала табір. Це незрячі діти з Одеси, Краматорська, Вінниці, Волині, Львова і Львівської області. А вже 31 липня у табір їде наступна група дітей, віком від 14 до 16 років, зі Львова та Львівської області, Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького та Києва. У наступній групі будуть незрячі діти із Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей, Маріуполя.

«Перевага цього табору – очевидна. Зараз в Україні немає таборів для незрячих дітей, хоча, їх не було і до війни, за винятком двох таборів релігійного спрямування. Тут діти є у відносній безпеці у межах рідної країни. А сама програма табору надзвичайно насичена і дуже цікава, оскільки команда проєкту, розробляючи програму, згадала власне дитинство і свої тогочасні мрії та побажання. Вже за результатами таборування першої групи незрячих дітей та реакцією їх батьків спостерігаємо, скільки нового відкрили для себе і діти, і їхні батьки. І це найголовніший результат. Вдячні нашим фінським та норвезьким колегам за підтримку ідеї літнього табору для незрячих дітей», – додає Оксана Потимко.

Львівська міська рада

 

31 липня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів