Учні Ліцею «Лідер» м. Ужгорода підтримали акцію «Земля Духновича – землі Франка»
![Учні Ліцею «Лідер» м. Ужгорода підтримали акцію «Земля Духновича – землі Франка»](/images/news/2023/11/max/photo_2023-11-23_17-57-55.jpg)
Саме з її ініціативи, за підтримки дирекції навчального закладу та батьківських колективів школярі здійснили поїздку на Львівщину, в місця слави видатного українського письменника, науковця, громадського та культурного діяча Івана Франка. Зокрема, учні навідались у музей письменника в Нагуєвичах, побачили відтворену за описами хату, в якій народився та ріс майбутній поет, почули багато цікавого з його життя. Пройшлися франковою стежкою, якою малим письменник ходив до школи.
Приїхали ж на Львівщину учні не з порожніми руками – привезли землі Франка часточку землі Духновича – саджанець японської вишні. Чому саме її – розповідає ініціаторка поїздки Галина Пащук: «Днями до нашого ліцею завітав доктор філософських наук, професор УжНУ, а нині боєць ЗСУ та відомий багатьом професор з окопів, а також туризмознавець Федір Щандор. Він і повідомив, що навесні 2024-го відзначатимуть сторіччя з висадки першої алеї сакур в Ужгороді. Оскільки ж сакура стала символом нашого міста, за дорученням «батька» нашого туризму Федора Шандора хочемо подарувати саджанець цього чудового дерева землі Франка від нашого міста Ужгорода та від нашого ліцею «Лідер». Сподіваємося, що навесні вона зацвіте та стане своєрідним символом Ужгорода на цій землі».
Під час екскурсії на батьківщину Франка учні ліцею «Лідер» посадили сакуру неподалік входу до музею в Нагуєвичах. Натомість від дирекції закладу отримали в подарунок саджанець дуба, його привезли до Ужгорода й вирішили посадити на території навчального закладу. Як відзначив директор ліцею «Лідер» Мар’ян Комарницький, територію, де ростиме франків дуб, облагородять, біля дерева встановлять лавиці і, за задумом, тут проводитимуть літературні вечори, читання поезій тощо.
«Тож нехай ці саджанці сакури та дуба стануть справжнім символом єднання всіх українських земель, адже, як писав Олександр Духнович, «…бо свої то за горами не чужі», - додала Галина Пащук.
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- В Ужгороді відкрили мініскульптуру, присвячену патрульним поліцейським
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
- Закарпатські лікарі продовжують оперувати захисників
- Хірурги Закарпатської обласної дитячої лікарні ділилися досвідом корекції кінцівок
- У ПАДІЮНі проводять літні майстер-класи для усіх охочих
- 28 червня відбудеться ярмарок місцевих виробників з Ужгорода. Запрошуємо!
- Випий каву – подаруй військовим «Мавік». ГО «Волонтери Закарпаття» проводять аукціон
- «Щасливі діти» запрошують дітей із соціально вразливих родин в «УжТур»
- Закарпатка у кареті швидкої допомоги народила двійню
- Учні Ужгородського ліцею отримали прапор із підписами та подяками бійців 33-ї окремої механізованої бригади
- На основну сесію НМТ на Закарпатті зареєструвалося понад 8 тисяч випускників: як готуються до тесту
- «Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %
- Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії
- 65 000 гривень зібрали учні Ужгородського ліцею «Лідер» під час благодійного ярмарку
- Щиро вітаємо із Великоднем!
- Страсна Субота. Традиції і заборони перед Великоднем
До цієї новини немає коментарів